thepeterback Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #1 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Panowie mam problem z błona bakteryjna. Przez 2 tygodnie tafla wody była czysta i nic sie na niej nie tworzyło. Teraz jest pokryta drobną piana. Ruch tafli wody jest bardzo duży i dodatkowo mam zastosowany skimer eheim który nie radzi sobie z zbieraniem syfu. Dodam że akwarium już dojrzało. Co może być przyczyna powstawania tej piany ?
egon44 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #2 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Widocznie masz źle ustawiony skimmer skoro nie spełnia swojej funkcji...
thepeterback Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Autor #3 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Skimer wciąga piane do środka i wypluwa drobne pęcherzyki powietrza.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #5 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 2 godziny temu, thepeterback napisał: Skimer wciąga piane do środka i wypluwa drobne pęcherzyki powietrza. ...daj na minimum a będzie OK.
thepeterback Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Autor #6 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 Tak własnie zrobiłem. Zobaczymy jaki bedzie efekt. Zastanawia mnie fakt co sie stało z wodą. Wczesniej nic na powierzchni wody nie było i nagle pojawiła sie piana. Czy jest to związane z dojrzaniem zbiornika ?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 12 Sierpnia 2016 #7 Opublikowano 12 Sierpnia 2016 1 godzinę temu, thepeterback napisał: Czy jest to związane z dojrzaniem zbiornika ? ...tak .Ale powinno zniknąć. Sprawdź tylko czy skimer jest bez tej ruchomej części 3 cm poniżej lustra wody i na wszelki wypadek wyłącz i włącz obserwując czy się obniża ta część ruchoma. Mam taki sam i bardzo sobie chwalę.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się