Skocz do zawartości

Mój kwałek Malawi


rzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów

Przedstawiam mój kawałek  Malawi. Akwarium standard 100x40x50 200l. W chwili obecnej kombinuje pokrywę. Interesuje mnie aluminiowa z profili ale nie mogę znaleźć odpowiednich do skonstruowania jej.

Z góry przepraszam za podłoże które kupiłem pod namową Pani w sklepie, która oświadczyła, że piasek będzie „pływał” w całym akwarium.

Proszę o wybaczenie…

tak wiem bab się nie słucha.

To akwarium, jest moim pierwszym baniaczkiem i ogólnie pierwszą przygodą z akwarystyką. W ostatnim czasie trafiłem na to forum i było coraz lepiej.

W akwarium pracuje Filtr JBL 1501e zewnętrzny, wspomaga go wewnętrzny Aquael Turbo 1000 gąbka z ceramiką dostarczoną przez producenta. W JBL na samym dole plastikowe kulki jBL z gąbką wyżej. Ceramika JBL te okrągłe, zeolit, wyżej gąbka z watą i ostatni pojemnik gąbka. Startowałem  na bakteriach Special Blend. Wydawało mi się że baniak dojrzał minęło 3 tygodnie i wpuściłem ryby. W pierwszej kolejności 5 szt. Pływały 6 dni i nic się nie działo więc kupiłem resztę…i wówczas zaczęły się problemy. Do tych ryb dokupiłem jeszcze 10 i nagły skok NO2 do 1,6… Panika!!!  …Padła mi jedna ryba…szukam pomocy u sprzedawców i nic konkretnego się nie dowiedziałem. Szukam pomocy w internetach J Wówczas trafiłem na to forum.

Nie karmie ryb i od tygodnia stosuje Stabilty-wlewam 20 ml.

Śpię spokojnie bo informację te mam z tego forum.

Jest jednak coś co mnie niepokoi. Te wyniki utrzymują się już przez 2 tygodnie i  nic się nie zmienia.
NO 2 1,6mg/l – testy kropelkowe Tropical.

NO3-20mg/l testy kropelkowe Zoolek
Ph 8 testy kropelkowe JBL. Ph podnosiłem Buffer Malawi Seachem. Chcę również używać soli AZOO African … czekam na kuriera.

temp 27 C

Testy weryfikowałem w sklepie  (walizka JBL) również wyszły takie same. Innych parametrów nie sprawdzałem bo nie mam testerów. Jestem w trakcie dorobku J  

W piątek do filtra wsadziłem jeszcze Purigen Seachem ma wchłaniać no2 i no3

Czy powinienem coś jeszcze zrobić?

tutaj możecie podziwiać moje dzieło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie mi się coś pomyliło i Zoolek kupiłem - trudno. Zresztą były sprawdzane z JBL - (walizka) i wyszły zbliżone, prawie takie same. Robił te testy człowiek w sklepie zoologicznym. Ja byłem przekonany, że NO2 mi przekłamuje no ale cóż testy się nie mylą. Mi wyszło NO2 1,6 w domu. W sklepie na JBL wyszło 1 mg/l.  

Nie karmię ryb leje stability i nadal czekam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na naszym forum kolego ;) ...

Na początku napiszę tobie taką małą sugestię,mianowicie żebyś uzupełnił w swoim profilu podstawowe dane(miejsce zamieszkania) wtedy łatwiej będzie nam coś doradzić,oraz nasz kolega Deccorativo (to taki nasz forumowy guru od parametrów wody :D ), będzie miał łatwiej znaleźć informacje o twoim ujęciu wody kranowej oraz sprawdzenie co tam ciekawego się w niej ukrywa...

Pomoc może być bliżej niż sam się tego spodziewasz :mrgreen:...

Cytuj

 

Z góry przepraszam za podłoże które kupiłem pod namową Pani w sklepie, która oświadczyła, że piasek będzie „pływał” w całym akwarium.

Proszę o wybaczenie…

tak wiem bab się nie słucha.

 

Może nie konkretnie chodzi o ''baby'' bo one nie są takie złe :P ,ale ogółem o ludzi z zoologów którzy wciskają ludziom taki kit że głowa boli :sad:...

9 godzin temu, rzemek napisał:

 

To akwarium, jest moim pierwszym baniaczkiem i ogólnie pierwszą przygodą z akwarystyką. W ostatnim czasie trafiłem na to forum i było coraz lepiej.

W akwarium pracuje Filtr JBL 1501e zewnętrzny, wspomaga go wewnętrzny Aquael Turbo 1000 gąbka z ceramiką dostarczoną przez producenta. W JBL na samym dole plastikowe kulki jBL z gąbką wyżej. Ceramika JBL te okrągłe, zeolit, wyżej gąbka z watą i ostatni pojemnik gąbka. Startowałem  na bakteriach Special Blend. Wydawało mi się że baniak dojrzał minęło 3 tygodnie i wpuściłem ryby. W pierwszej kolejności 5 szt. Pływały 6 dni i nic się nie działo więc kupiłem resztę…i wówczas zaczęły się problemy. Do tych ryb dokupiłem jeszcze 10 i nagły skok NO2 do 1,6… Panika!!!  …Padła mi jedna ryba…szukam pomocy u sprzedawców i nic konkretnego się nie dowiedziałem. Szukam pomocy w internetach J Wówczas trafiłem na to forum.

Nie karmie ryb i od tygodnia stosuje Stabilty-wlewam 20 ml.

Śpię spokojnie bo informację te mam z tego forum.

Jest jednak coś co mnie niepokoi. Te wyniki utrzymują się już przez 2 tygodnie i  nic się nie zmienia.
NO 2 1,6mg/l – testy kropelkowe Tropical.

NO3-20mg/l testy kropelkowe Zoolek
Ph 8 testy kropelkowe JBL. Ph podnosiłem Buffer Malawi Seachem. Chcę również używać soli AZOO African … czekam na kuriera.

temp 27 C

Testy weryfikowałem w sklepie  (walizka JBL) również wyszły takie same. Innych parametrów nie sprawdzałem bo nie mam testerów. Jestem w trakcie dorobku J  

W piątek do filtra wsadziłem jeszcze Purigen Seachem ma wchłaniać no2 i no3

Czy powinienem coś jeszcze zrobić?

Co do reszty to twoim priorytetem przede wszystkim jest-

1).Zmiana obsady w zbiorniku

2).Zakup porządnych testów kropelkowych o których już tobie z resztą zasugerowali koledzy...

3).No i musisz poprawić parametry wody,bo z tego co piszesz wynika że albo masz zachwianą równowagę biologiczną,albo masz jeszcze nie dojrzały zbiornik...

Ogólnie to co wyżej napisałem nadaje się na tematy w innych działach,więc tam musisz się kierować bo ten dział tylko służy do przedstawiania się...

Na zmiany nigdy nie jest za późno,więc działaj...

Powodzenia życzę ;) ...

Ps...Zbiornik całkiem ładny choć trochę nie w moich klimatach,ale najważniejsze że podoba się Tobie :)...

 

 

 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj młodzianku:D

Na PW mi napisałeś że wszystko wiesz a wyszło - same błędy. Chyba nie czytałeś tego forum bo ani opinii o testach zooleka ani szablonu startu biologii nie przyswoiłeś - teraz za to płacisz.

Wykonaj wszystkie podpowiedzi kolegów.:D masz zakaz wchodzenia do tego zoologa gdzie kupowałeś "piasek" ryby itd.:D będzie lepiej dla kieszeni i twojego hobby.

Najpierw uzupełnij profil bo to najszybciej:angry: kolejny raz proszę naczalstwo o wstawienie czerwonej gwiazdki w profilu przy pozycji lokalizacja czy miejscowość;)

Kup uzdatniacz kranówy ale wyłącznie tylko i bez zamienników - Kordon AmQuel Plus i wlej dawkę wg instrukcji na ilość wody w baniaku.

Zamiast tych Bufferów i Soli trzeba było kupić walizkę testów JBLa + uzupełnienia na pH7,4-9 oraz GH - absolutnie nie używaj tych specyfików bo pogarszasz tym sytuację. Podnoszenie pH bufferem w sytuacji nie dojrzałego biologicznie zbiornika przesuwa nieszkodliwy dla ryb amon NH4 w trujący amoniak NH3 - test mierzy sumę obu a z tabeli w zależności od pH i temp wody możemy dowiedzieć się ile jest amoniaku.

Jak już otrzymasz walizkę to pomierz wszystko w kranówie i w baniaku.

Przeświadczenie że minęło 3 tygodnie i na oko widać że baniak dojrzały jakoś się nie sprawdziło - od tego są testy a nie na zegarek.

Wykonuj do czasu otrzymania amquela podmiany co 2 dni po 50% wody a po podmianie wlewaj te Blend bakterie.

Obniż temp do 25C nie karm dalej ryb może da się je uratować choć częściowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.