Jump to content

Obsada 600l 200x50x60


Jargos
 Share

Recommended Posts

Witam,

W chwili obecnej mam wymieszaną mbunę z non-mbuna, podjąłem decyzję, że non-mbuna wylatuje ze zbiornika. Z mbuny jest M. Red-Red - 2+3, M. Msobo Magunga - 3+3. Priorytetem obsady jest msobo, zastanawiam się nad odrzuceniem red-reda. Założeniem nowej obsady jest wykluczenie do minimum brzydkich samic max jeden harem. Obsada raczej wszystkożerna. Jedynym poważnym kandydatem jest Pseudotropheus Zebra Gold Kawanga, a dalej, no właśnie dalej pustka... Pomożecie ? Czuje się jakbym miał akwarium 1 dzień, a obsadę planował pierwszy raz, chciałbym wszystko.

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

eljot

Msobo, Reda zamień na OB do tego lombardoi, kawanga i z brzydkimi samicami chilumba Luwino Reef'.

Link to comment
Share on other sites

Kawangę chcę upolować z samicami OB, M. lombardoi nie bardzo mi się podoba ;)

Obsada kado jest piękna, tylko nie wiem jak hara daje radę na zielsku, a On sam nić nie pisze

Link to comment
Share on other sites

eljot
M. lombardoi nie bardzo mi się podoba

Samiec jak samiec ale samice IMHO jedne z ładniejszych.

Link to comment
Share on other sites

Cytat:

Zamieszczone przez Jargos

M. lombardoi nie bardzo mi się podoba

Samiec jak samiec ale samice IMHO jedne z ładniejszych.


ale chyba trochę za żółto by było, jeśli tak to wolałbym M. Auratus i było by coś w pasy poziome

Link to comment
Share on other sites

Maingano daj i będzie w pasy i granatowo. Do tego jeszcze acei.

Link to comment
Share on other sites

eljot
ale chyba trochę za żółto by było,
Jeden samiec wiele żółci nie zrobi, Msobo masz samice pomarańczowe a żółć kawangi d... nie urywa zwłaszcza u samic OB :)
Link to comment
Share on other sites

Jeden samiec wiele żółci nie zrobi, Msobo masz samice pomarańczowe a żółć kawangi d... nie urywa zwłaszcza u samic OB

ejj, nie pomagasz :D mam jeszcze gorszy mętlik :)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dobra sytuacja się klaruje, zostanie tylko M. Msobo Magunga. Dojdzie na pewno, M. Auratus i po sugestii eljota M. Lombardoi, pokręciło mi się, że to samice są żółte. M. Zebra Gold Kawanga stoi teraz pod znakiem zapytania z uwagi na chyba wystarczający żółty kolor, chodź samiczki OB coś tam by wniosły innego. Myślę nad C. hara/M.Maison Reef lub P.Demasoni, lecz obawiam się czy nie będzie konfliktu z M.Lombardoi. Miał ktoś te gatunki ze sobą ? Pasów po przygodzie z non-mbuna mi brakuje, także może być ich więcej :D

Z Pewniaków mamy

M. Msobo Magunga

M. Auratus

M. Lombardoi

Co o tym myślicie ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.