Jump to content

uruchomienie nowego działu.

Recommended Posts

Wprowadzimy na forum tylko ograniczenie czasowe.

Udzielenie odpowiedzi. Zamknięcie tematu i za jakiś czas wywalenie tematu.

marcin1ja1

Bardzo dobry pomysł. Moje mała sugestia jest taka, żeby ryby już zidentyfikowane wrzucać do galerii z krótką notatką.

JemioloSeba

Marcin ale po co?

Z reguły są to zdjęcia bardzo kiepskiej jakości a ich lepsze odpowiedniki na pewno już w niej są.

suricade

Czy jest możliwe wprowadzenie postów z "terminem ważności". Np. komentujemy coś dowcipnie ale post nic nie wnosi merytorycznie do tematu , więc ustawiamy żeby wyświetlał się przez określony czas i automatycznie znikał.

JemioloSeba

Aga wiem o co Ci chodzi. Niektóre fora maja opcje wygaszania postu. Ustawiasz np. 7 dni i za tyle post sam znika. Nasze forum prawdopodobnie nie ma tej funkcji ale na nowym sofcie być może się zrobi.

• Dziękuję 1
suricade
od tego są moderatorzy

Sorki ale ja bym nie chciała moderować np. wątku o kaseciaku, a dla dobra tematu przydało by się wyczyścić. Byłam już w życiu moderatorem i moja sugestia miałaby ułatwić życie tutejszym modom. Tylko tyle.

Sorki ale ja bym nie chciała moderować np. wątku o kaseciaku, a dla dobra tematu przydało by się wyczyścić. Byłam już w życiu moderatorem i moja sugestia miałaby ułatwić życie tutejszym modom. Tylko tyle.

Pomysł dobry ( spora część moich postów powinna mieć krótki czas ;) ) weźmiemy pod uwagę jeśli chodzi o możliwość nowego softu, ale na chwilę obecną niestety nie ma takich możliwości...

• Dziękuję 1
  • Andrzej Głuszyca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• sabotage
      Tło ma świetna strukturę z duża ilością dużych szczelin, spróbuje porobić zdjęcia z innej perspektywy. Tło grubości od 5 cm do 20 cm. W szczeliny włożę spokojnie cała dłoń. Co do obsady. Wleci Synodontis, wleci jakiś drapieżnik w niewielkiej ilości. Mysle tez, o jakimś dodatkowym „naskalniaku”, ale to zobaczę, jak będzie wyglądać po zarobieniu zbiornika.
    • darianus
      Bardzo mi się podoba aranżacja i obsada 👍💪 Co do synodontisów to zapewnij im jakieś szczeliny między kamieniami żeby mogły się tam chować. No i do takiego szkła minimum z 15 sztuk, żeby czuły się swobodnie. Przy małej ilości bedą wiecznie pochowane. Ja bym już innych gatunkow nie dodawał, no może jakiegoś drapola 😉 
    • sabotage
      Cały zestaw przygotował @timi-akwaria.pro  Tło modułowe @ Tła akwarystyczne, moduły, zabudowy pod każdy wymiar na FB Oświetlenie modułowe + LedDimmerPro V5 Filtracja oparta na sumpie z gąbkami 45ppi oraz komorze z K1, całość napędzana Jebao DCP8000 + SLW 30. Akwarium wystartowane na WA + prodibio na początku września tego roku. Planowana obsada: 1)Placidochromis phenochilus Mdoka 2)Labidochromis caeruleus 3)Otopharynx tetrastigma/ Copadichromis borleyi Obsadę rozszerzę o dodatkowe trzy gatunki w tym jeden z tanganikańskich Synodontis    
    • triamond
      Myślę, że swobodny spływ da radę jak medium dojrzeje. Ale wydajność może być mniejsza niż w rozwiązaniach z dobrą cyrkulacją. Przy większych przepływach samo się mieszało (bez dziur) ale z kolei przywierało do gąbki. Rurka nawiercona żeby część wody zamiast lecieć do akwarium mieszała k1 w filtrze. Na spływie to nie pomoże, ale może ukierunkować przepływ. Może kolanko na wylocie ? Zamiast napowietrzania cyrkulator ? Wrzuciłem dla eksperymentu cyrkulator 5000l/h - doskonale miesza złoże, ale trochę się wloty otaczają K1. Zamówiłem jeszcze 2000l/h jak będzie cichy to może zostanie. Najlepiej byłoby cyrkulować z otworów...  może się uda. Będę eksperymentował. Woda w akwarium 21 stopni, woda na podmianie (53l/h) - 18-19 stopni. Wymiennik działa. Ale przepływ za duży. Więc będzie chyba ciągła podmiana.
    • Olsztynianin
      Dziś zrobione testy  Amoniak 0 No2 0 No3 10 Ph 7.5. Tak to wygląda dziś rano.  Pozdrawiam.  Pulpet nie ma problemu. Przyjedzie nitrivec to się go kiedy# zużyje. Pozdrowionka i dziękuję za rady. 
    • sabotage
      Dobre! Spróbuje przełożyć k1 do komory z rewizją i powrotem, też nawiercę rurki. Pytanie, czy fizyka (swobodny opad wody) da rade mieszać złożem? Aktualnie siedzi w komorze do której woda wpada górą (miesza może 30% złoża) i efekt jest mizerny. Kupiłem ultra cichą pompkę napowietrzająca, która okazuje się też być ultra słabą wydajnościowo.   Mogę też temat olać i liczyć, że po "obsadzeniu" złoże zacznie lepiej lawirować.
    • ziemniak
      Bardzo dziękuje. Czyli w moim przypadku - NIE DOTYCZY
    • Pikczer
      A kto im grzebie w akwarium itp? Kto karmi? Kto się najwięcej na ryby patrzy?  Wiedzą na kogo mają reagować. Bardzo inteligentne są. 
    • darkon
      Pokrętło służy do regulacji prędkości i częstotliwości wytwarzanej przez falownik fali.
    • ziemniak
      Wczoraj wieczorem zauważyłem ciekawą rzecz. Ogólnie wiadomo, że pyszczaki rozpoznają ludzi, ale... na mnie - wystarczy, że ruszę ręką to kotłuje się na żonę - są zainteresowane, ale nie rzucają się do szyby na dzieci - w ogóle nie reagują, nawet jak palcują szybę to pływają nie wzruszone
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.