Jump to content

przeklejenie akwarium 240l

endriu0
 Share

Recommended Posts

endriu0

Witam, niestety kilka dni temu rozszczelniło mi się akwarium, na szczęści był to mikroskopijny wyciek w porównaniu z litrażem i nic się nie stało. Ale teraz coś trzeba z tym zrobić. Dzwoniłem przed chwilą do szklarza (pierwszego lepszego) i zapytałem o cenę, wyszło tak:

-przeklejenie szyby przedniej - 50zł

-nowa szyba przednia jakbym chciał - 40zł

-wzmocnienie poprzeczne dodatkowo bo teraz nie mam -5zł

-przeklejenie całego akwarium z mojego szkła jakieś -80 zł

- i na koniec wyszło za nową przednią szybę i przeklejenie całego akwarium i wzmocnienie poprzeczne jakieś 120zł i co o tym myślicie?

Nie spieszy mi się teraz z terminem bo i tak ryby poszły do tak zwanego żyda, i nie mam życia żadnego.

• Dziękuję 1

pablojogi

działaj, przeklejaj, kasa nie duża także ogarniaj póki czas:-)

Mortis

Ja mam problem z porysowaną szybą przednią i też bym wymienił. Tylko trzeba ustawić się logistyczne. U mnie wchodzi w grę wymiana przedniej szyby ale nie orientowałem się w cenie ale Twója cena jest całkiem atrakcyjna. Tylko jak długo by to schło. Śledząc post Stana, w którym wspomniał, że silikon schnie miesiąc to nie mam pojęcia co z rybami robić?

endriu0

Z silikonem nie wiem jak jest dokładnie, ale gdzieś kiedyś słyszałem że schnie 2mm grubości spoiny na dobę.

Też tak wyczytałem i pewnie tak jest.

Cena nie jest zła, tak jak napisał pablojogi, rób jak najszybciej i niech rybicie znowu pływają w baniaku.

stan
Śledząc post Stana, w którym wspomniał, że silikon schnie miesiąc

Ja tyle czekam przy dużym zbiorniku, chociaż po 3 tygodniu szło by zalać akwarium.

Misiek

A ja myślę, że to dobra okazja by zmienić akwarium na większe. A 120 zł to niemal połowa nowego takiego samego akwarium. Gdybyś zrobił to sam to faktycznie miałbyś to tanio.

tomek/karolek

pamiętaj kolego starą maksymę chytry dwa razy traci!!

ja co prawda kilkanaście lat wstecz też tak kombinowałem z akwarium 400 l jeszcze było na obramowaniu z kątownika ale było po około tygodniu co robić w mieszkaniu podczas mojego pobytu jeszczxe wtedy w szkole całe akwa popłyneło.Jak jesteś pewny szklarza to kombinuj ale popatrz na ceny akwariów ja bym poprostu kupił drugir i jest okazja na większe o to 30 cm chociaż ale efekt bezcenny!!!

endriu0

Ryby już poszły do kogoś innego, cena przeklejenia samego to 60zł plus 20zł za ich transport, z malawi się już pożegnałem, nie mam na to warunków, 150cm nie zmieszczę, a poniżej tego jak dla mnie nie opłaca się mieć malawi w ogóle, kiedyś przy lepszych warunkach pewnie do tego wrócę.

Ale przed chwilą mnie olśniło :D, bo mam zamiar postawić morskie, i przecież mogę wykorzystać szkło z tego akwarium, będzie grubsze niż potrzeba, ale za darmo :D.

Widzisz, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło ;)

Szkoda, ze nie będzie Malawi, ale życzę powodzenia przy morszczaku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

Announcements

• Bezprym
      @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
    • Pikczer
      Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
    • ziemniak
      @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
    • KapitanCzysty
      Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
    • Ziemiojadek
      Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
    • makok
      Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
    • Pikczer
      Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
    • Bezprym
      Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
    • pulpet
      Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
    • Ziemiojadek
      Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.