Skocz do zawartości

300l 120x50x50cm Aulonocara hansbaenschi red flash i co do tego?


vfl84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


zaczęła się moja przygoda z Malawi, zupełnie przez przypadek.

Kupiłem akwa i osprzęt i po tym jak woda dojrzała, pojechałem kupić rybki.

Przywiozłem parkę jak w opisie, bo nie znalazłem nic innego ciekawego i zacząłem czytać...

Wiem co było złe, co musiałem poprawić, wszytko na razie działa, ale jest trochę pusto.

Czytając forum doszedłem do kilku wniosków, jednak większość żongluje rybkami zanim się zdecyduje na obsadę, więc za bardzo nie mogłem nic wyczytać o obsadzie z aulonocarą jako główną rybą (albo nie zauważyłem), a chcę coś do niej dołożyć, bo jest piękna i pozbywać się jej nie chcę.

Pytanie co możecie mi doradzić do mojej obsady. Wiem, że muszę dokupić 1-2 samice, ale co dalej.

Bardzo podobają mi się te ryby i myślałem o którejś z nich:


Copadichromis virginalis fire crest 1+2(3)

lub

Otopharynx lithobathes Zimbawe Rock 1+2(3)


+ coś pasującego, ale z kolorowymi samicami.

Bo niestety tą co mam i te dwie które mnie interesują samice są... średnie ;)


Możecie coś poradzić lub mnie naprowadzić, tak żeby zgadzała się dieta + temperament, ewentualnie proporcje samców do samic?

I czy 3 gatunki 1+2(3) to dobrze, czy za dużo na takie akwarium?

Wiem, że powierzchnia akwa nie zachwyca, ale może da się coś fajnego z tego zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem kompa i przejrzałem jeszcze raz te ryby. Nie wiem dlaczego, ale wg google nie ma różnicy czy wpisze Otopharynx lithobates sulphur head czy otopharynx lithobates zimbawe rock, wyskakują mi praktycznie te same foty...

I teraz nie wiem, czy to co widziałem to samica czy niewybarwiony samiec...

Posiłkuje się trochę stroną cichlid-forum, a nie moge tego sulphur head tam znaleźć.

Sorki, że tak drążę, ale wole być 100% pewny, że rozmawiamy o tej samej rybie, a to dla mnie nowe tematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie grzebałem zbyt długo szukając zimbabwe rock tylko zerknąłem na ten filmik

Otopharynx lithobates "Zimbawe Rocks" spawning - YouTube


Tu samica jest bez kropek stąd moje stwierdzenie, że sulphur head ma fajniejsze samice. W mojej ulubionej ruskiej bazie nie ma odmiany zimbabwe rock ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.