pmiz Opublikowano 30 Grudnia 2013 #1 Opublikowano 30 Grudnia 2013 Witam Czy ktoś już kupował u użytkownika allegro nick retne tan piasek : http://allegro.pl/bialy-jak-snieg-piasek-wapienny-do-akwarium-malawi-i3777593129.html http://allegro.pl/najbielszy-piasek-kwarcowy-do-akwarium-atest-pzh-i3784966421.html czy on jest na pewno tak biały jak pokazuje na fotkach ? bo już jeden kupiłem jako biały i przyjechał szarawy nie chcę się 2 raz przejechać . Pozdrawiam
pablojogi Opublikowano 30 Grudnia 2013 #2 Opublikowano 30 Grudnia 2013 potwierdzam miałem takowy z tej firmy i jest biały jak piszą, obecnie wymieniłem na Kreisel i uważam że jest lepiej bo grubszy i nie fruwa tak po akwa jak ten od nich ale to kwestia gustu.
pmiz Opublikowano 30 Grudnia 2013 Autor #3 Opublikowano 30 Grudnia 2013 a czy przy takim drobnym piasku może być prefiltr z gąbki gruboziarnistej ? jak ryby przesypią to czy filtr nie wciągnie tego piasku ? i który lepszy piasek wapienny czy piasek kwarcowy ?
nabe Opublikowano 30 Grudnia 2013 #4 Opublikowano 30 Grudnia 2013 Wciągnie. Nie syp do akwarium takiej drobnej mąki, będziesz miał wiecznie zadymę i kurzawę.Po za tym każde g* widać na dnie. Ale kwestia nadal oczywiście gustu.
pmiz Opublikowano 30 Grudnia 2013 Autor #5 Opublikowano 30 Grudnia 2013 To jaki biały polecacie z allegro ale żeby był biały a nie szary . A ten by się nadawał : http://allegro.pl/bialutki-grys-dolomitowy-wapienny-1-2-mm-1kg-hit-i3815271513.html tylko czy na 100% jest biały ? I @nabe na tym filmiku na youtube co to jest za podłoże ?
nabe Opublikowano 30 Grudnia 2013 #6 Opublikowano 30 Grudnia 2013 Piasek budowlany 20zł/tonę. Kosztuje 2 piwa u p. Mietka w składzie budowlanym. 1
JemioloSeba Opublikowano 31 Grudnia 2013 #7 Opublikowano 31 Grudnia 2013 Dwa tygodnie temu wymieniałem u kolegi piasek bo miał za drobny i latał po całym akwarium. Zakupił ten: http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-0-5-1-2-promocja-2kg-tylko-1-60zl-i3814701239.html Mogę go z czystym sercem polecić. Granulacja jest w sam raz, nic nie fruwa nawet przy Turbo 1500 i jvp 101. Co do koloru to również bardzo ładny biały.
Damian780425 Opublikowano 31 Grudnia 2013 #8 Opublikowano 31 Grudnia 2013 A skąd kolega jest ? Mam spory zapas piasku .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się