Skocz do zawartości

Saulosi leży na dnie


luman85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaniepokoiło mnie zachowanie jednego pyska Saulosi. Od kilku dni głównie leży na dnie i walczy z prądem z wylotu kubła. Nie bardzo interesuje go jedzenie.Ma tak od czasu gdy zaczął się przebarwiać. Wyraźnie pociemniała mu płetwa grzbietowa oraz brzuszne, są prawie czarne.

Dodam, że pysk jest młody u mnie w akwa jakieś 2 tyg.

Parametry wody w normie:

PH 7,8

NO2 0

NO3 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cykl azotowy zamknięty na 100% Jeszcze tydzień temu NO2 było na poziomie 1,5mg(max na skali) a NO3 150. Kupiłem Purigen i Microbe-Lift nite out II i w ciągu 3 dni parametry zrobiły się książkowe. Niestety około tygodnia rybki pływały w tym syfie. Czy to może być objaw zatrucia?

Moje akwa to 240l

10x afra cobue, 10x saulosi, 10x rdzawy wszystko maluchy

filtracja kubeł 700- biolog, kubeł 1400- mechanik

karmię 2-3 x dziennie, tropical spirulina 36%, malawi, vitality&color

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie zbicie expresem parametrow do 0 wcale nie jest dobre to tak jakbys mieszkal tydzien w -39 A nagle przesadzili Cie to +15 tez bys chorowal ..


ale mysle ze tutaj to akurat cos z azotem

nie chce mi sie wierzyc ze masz no2 i no3 0 to nie morskie akwa ; )


O ile w no2 jestem w stanie uwierzyc to w no3 raczej slabo


sprawdz testem nh4 i no3 ale czyms dokladnym


cos te wyniki chyba nie do konca sa ok



jeste jeszcze inna opcja nawalies tak duzo chemi ze je przytrules ,,, to nie jest tak ze przywalisz dawke chemi i to sie odbija tylko na plus ,, tym bdziej ze tutaj nie ma odpieniacza ktory wywali to czego jest za duzo ,, wszystko kreci sie w wodzie do momentu az zrobisz podmiane albo zutylizuje sie po jakims czasie ,, z przewaga na 1 opcje :)


pamietaj ze absorbenty i tym podobna chemia zabiera tez czesto ta czesc pozytywna ktora jest potrzebna w cyklu ,,,


ciezko jest pomoc tak na odleglosc

ale zacznij od testow wody

Bardzo proszę używaj interpunkcji i polskich znaków bo strasznie ciężko się to czyta.

Jest to również niezgodne z regulaminem forum http://forum.klub-malawi.pl/regulamin-forum-t20902.html .

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie lałem żadnej chemii oprócz bakterii, a byłem zmuszony gdyż trafiła mi się okazja na ryby. Co prawda wpuściłem je gdy cykl azotowy jeszcze się nie zamknął, gdzieś po 3 tyg. od założenia akwa.

Dodam, że reszta ryb ma się świetnie.

Zaraz zrobię testy jeszcze raz i wrzucę wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purigen i owszem ale nie zauważyłem na tym forum złych opinii na jego temat, natomiast Microbe to nic innego jak właśnie bakterie.

Ponowne testy(zoolek)

PH 7,5

NO2 0

NO3 0-5 (widocznie purigen robi swoje)


Główny bohater tej dyskusji właśnie padł. Odłowiłem go i oprócz czarnych płetw i delikatnie pociemniałego pyska nie miał żadnych oznak choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microbe to preparat zawierający bakterie plus kilka innych ,,, a nie same bakterie

powiem szczerze że brałem pod uwagę 2 opcje, albo azot albo zbyt szybkie zbicie parametrów

jak w 3 dni zjechałeś ze 150 na zero to dość radykalne działanie :)

ale oczywiście mogę sie mylić



aaaa purigen działa tylko chwile nabije sie azotem i koniec, działa na zasadzie gąbki, A jeżeli zbił 150 jednostek to napewno jest juz nabity i trzeba bedzie go zregenerować. Jeśli tak się stało a cykl nie jest zamknięty to teraz może nastąpić ponowny szybki skok wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.