Jump to content

dieta dla saulosi

Guban88
 Share

Recommended Posts

Guban88

Jak dla mnie to tylko pozycja ostania jest ok ! Jeszcze kup sobie OSI spirulinę i vivid color plus możesz kupić małe opakowanie NF ale cichlid plant jest to pokarm stricto roślinny !

Guban88

Bez przesady 3 suche pokarmy w zupelnosci wystarcza(podstawowy,wybarwiajacy i uzupelniajacy). Pozycja 2,5,6 do tego 2-3x w tygodniu mrozonka oczlik/kryl. Chyba ze nie chcesz sie bawic w mrozonki to jeszcze 1 lub cyclop ezze.

Ten NF dla mięsożernych zupełnie niepotrzebny - składniki mięsne masz już w wybarwiającym i w mieszance. Przy 3krotnym dziennym karmieniu - spirulina, NF plant, mieszanka codziennie, vivid i artemia (mozesz ją zastąpić mrożonkami) 2-3 razy w tygodniu jako zamianę jednego karmienia "stałego"

Ja Saulosi karmię:

OSI Spirulina Flakes - podstawa codziennie

OSI Vivid Color Flakes - co drugi dzień

NF Premium Chichlid Plant S - co drugi dzień naprzemiennie z Vivid

Oczlik - raz w tygodniu

Ryby rosną szybko i prawie wyskakują z wody za pokarmem.

Myślę, że to zbilansowana i wystarczająca dieta.

Kupiłem najmniejsze opakowania, które spokojnie starczą dla 8 sztuk ryb na co najmniej rok.

• 3 weeks later...
Guban88

Paczka przyszła z karmą. Zamówiłem pozycję Vividcolor Flakes, Spirulina Flakes i Premim Cichlid plant - S. Jakąś mrożonkę dokupię jak już będą ryby.

[102] Malawi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• tomekTOja
      Smaruje, różnica jest,, ale i tak to nic fajnego. Będę wymieniał na klipsy.
    • Bartek_De
      Jeśli zatrzaski słabo dociskają to możesz pod nie coś podłożyć, nie wiem, kawałek tektury, zwiniętego papieru, gąbki...🤔 tak żeby powstał pewien dystans, wtedy głowica będzie bardziej dociśnięta do uszczelki. Albo spróbuj na kilka minut włożyć samą uszczelkę do wrzątku. Tak czy inaczej to tylko "pudrowanie syfa" i tak jak wspomniał Andrzej najlepiej zasięgnąć rady w serwisie.
    • Bartek_De
      Trzeba było kupić trzy częściowe. 
    • Andrzej Głuszyca
      Przesmaruj gwint z uszczelką wazeliną techniczną a na pewno poczujesz różnice.
    • Andrzej Głuszyca
      Niestety nie pomogę..od nowości  ( jak w poście nr1) nic złego się nie dzieje. Jak masz nowy to dzwoń do serwisu . Może pomogą i cos wymienia. A jak nie to doradzą.
    • Andrzej Głuszyca
      Panowie..jest już temat odnośnie hodowli Malawi Śląsk. Z jakiegoś też powodu hodowla ta przestała być partnerem KM. Myślę , że kolega bardziej tutaj szuka porady co kupić a nie gdzie chociaż jedno z drugim w jakimś stopniu jest  zbieżne . Pozwoliłem sobie wkleić link do tematu odnośnie ( jeden z wielu) opinii o tej hodowli:  
    • tomekTOja
      Heh, nawet nie wiedziałem! Pomału miną dwa lata od zalania mojego narurowca Tymczasem kolejne czyszczenie gąbki w dwóch korpusach odpowiedzialnych za czyszczenie mechaniczne -czego kompletnie nie lubię. Robię to z musu raz na 3 tygodnie. Dziś chyba ze 4 albo i 5 ich przeleciało. Mam już plan jak sobie ułatwić życie, ale to jak przyjdzie paczka z Chin. Póki co walczymy. Kto wie który już wyczyściłem? (retorycznie pytam)   Po prostu nie lubię siłować się z wkręcaniem tych korpusów
    • wilu25
      Niestety mam podobne doświadczenia z Malawi Śląsk. Część ryb przyjeżdża w dobrej jakości cześć nie. Co do kondycji ryb też bywa różnie, dwa miesiące temu dostałem frejka który już w worku miał nitkowate odchody, nie pobierał pokarmu, po dwóch tygodniach padł, a zamawiałem tylko jednego samca  12 cm. To samo było z Black Orange Dorsal. Ale aulonocary, copadichromisy przyjechały ok. Co do aklimatyzacji: zamawiałem kiedyś Red Capy od niego (też przyszły mniejsze niż w opisie), nie miał ich jeszcze u siebie, na pytanie ile będą się u niego aklimatyzować powiedział że przecież nie płyną z Afryki to wyślę od razu :). Co do Tan Mal też zdarzyło się że jakaś ryba padła po transporcie, ale co do jakość nigdy nie miałem zastrzeżeń.
    • mata888
      Witam! A ja z kolei mam pytanie...ikola zaczęła mi cieknąć. Nie na uszczelce ale na uchwytach głowicy. Powymieniałem uszczelki na zaworach i pompce i nadal cieknie. Jakieś pomysły...miał ktoś podobną sytuację?
    • Bartek_De
      Fryeri nie będzie polował, była kiedyś dyskusja na ten temat. Livingstoni lepiej sobie z tym poradzi. Weź młodego 5-6cm osobnika, jak urosnie to go oddasz i weźmiesz kolejnego młodzika. @Mróz w ten sposób rozwiązał problem z narybkiem u siebie. Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka  
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.