Jump to content

Tło

Fuks
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie, czy ktos ma Malawi bez tła?

Moje akwarium 140x40x35 tak dlugi jamnik znajduje sie w mieszkaniu na murku o wysokosci 1m i szerokosci 36cm.

Mozna go ogladac z dwoch stron, wiec zastanawiam sie czy dawac tło.

:rolleyes:

slawek gorol

Waszku, Waszku.. nieladnie.

Kolego, jezeli akwa ma byc przezierne to wiadomo, ze tla nie moze byc. by zlikwidowac widzenie sie np. z kuchni do salonu, uloz jakas cienka scianke na srodku akwa.

waszek18
Waszku, Waszku.. nieladnie.

Kolego, jezeli akwa ma byc przezierne to wiadomo, ze tla nie moze byc. by zlikwidowac widzenie sie np. z kuchni do salonu, uloz jakas cienka scianke na srodku akwa.

Slawku. No ale nie mam racji? Powiemy zeby dal tlo to powie ze nie ładnie jest teraz. Napiszemy zostaw bez tla, to uslyszyny ze moze spróbuje dac tlo. Takie decyzje trzeba samemu podjac. My mozemy pomoc z wyborem ewentualnego tla. Ja nic zlego nje chcialem napisać.

Guban88

Jak masz okazję mieć akwa tak że będziesz oglądał je z każdej strony to nie dawaj tła, jak dobrze urządzisz aranżację w nim to będzie git. Ja bym tak zrobił ;) Polataj po sieci na pewno coś fotek znajdziesz i sam ocenisz jak lepiej.

Malawi - 102 l 1+3 saulosi ( w trakcie )

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

• 1 month later...
Charlotte

Mam inne pytanie odnośnie tła do akwarium. Kupiłam tło strukturalne bardzo cienkie ok 1cm do mojego kotnika, lecz jest ono lekko wygięte na bokach i na górze i po włożeniu odstaje ok 3cm. Nie dość, że wygląda to niestetycznie to na dodatek przez to że boki odstają cały narybek siedzi mi za tłem.

Na stronie napisane jest, że tła przygotowane są z lekkich i wytrzymałych żywic. Czy takie specjalne tworzywo sztuczne można jakoś wyprostować?

W ostateczniści odeślę to tło, ale szkoda, bo tło bardzo mi się podoba.

Maciej

Mam 2 pomysły ;)

1. Połóż na tło kilka ciężkich książek (np. encyklopedii) na kilka dni.

2. Możesz spróbować przykleić tło do szyby za pomocą silikonu.

Pzdr.

Charlotte

Tło odstaje z 3cm, więc by je przykleić silikonem do tylnej szyby akwarium musiałabym je siłą prostować, boję się, że mogłoby wtedy się złamać. Tym bardziej, że jest cienkie.

Ten pierwszy pomysł z książkami wydaje się bezpieczniejszy, więc go wypróbuję.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak wyprostować tło strukturalne?

Maciej

3. ewentualnie jak już przyzwyczaisz się do tego nieestetycznego wyglądu wygiętego tła, możesz podkleić boki jakąś gąbką by narybek po prostu tam nie wpływał.

Pzdr.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• RobertKuz
      Nie są takie złe, ale przyznaj że Yellowy wyglądają super.
    • pablomas
      Raczej nic nie dopasujesz, tam jest charakterystyczny otwór pod pompę , jedyne co to możesz wsadzić juwel 1000l/h,  z xl-a 1500l/h już za duża nie pasuje. Jak koledzy radzą usuń kubeł , nożyk tapeciak cienki i powolutku daje radę, z tego co pamiętam w 4 miejscach chyba przyklejony, zacznij od góry lekko odegniesz i samo pójdzie 🙂 Gąbki są świetne jako mechanik i biolog również👍.
    • RobertKuz
      Skoro kolego napisałeś, że może być każda Aoulonacara oprócz Jacobfreibergi to mój wybór pada na Aulolonacarę HANSBEANCHI Red Flush. Jest niebieska z akcentami czerwonymi. Początkowo miała być Aulonocara LWANDA Hai Reef ale wyczytałem, że jest bardzo agresywna. Więc wygląda na to, że mam już docelową obsadę. Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3 i Aulonacarę Hansbeanchi Red Flush 1+3  Mam jeszcze prośbę do Ciebie. Czy Mógłbyś skomentować mój post z działu: Przedstaw się i swoje akwarium. Zatytułowałem go: Moje 450 l czy zarybiać ? Opisuję w nom start mojego Malawi. 
    • pozner
      Czy na prawdę są takie brzydkie? 
    • tom77
      to sztuczna ryba. Może zamiast niej Copadichromis azureus (też jest w ofercie tego dostawcy, też niebieski).
    • Bezprym
      Na twoim miejscu nie ograniczał bym się tylko do jednego dostawcy, zawsze możesz brakujące gatunki zamówić z opcją wysyłki. 
    • pozner
      Dlatego zaproponowałem caeruleus nkhomo. Niestety w Malawi głównymi kolorami są żółty i niebieski w różnych odcieniach. Dlatego powstają różne sztuczne odmiany z kolorem czerwonym. Niebieskiego masz już dużo, więc zostaje żółty. Nie bardzo jest z czego wybierać w Malawi Śląsk. Możesz dobrać każdą Aulonocarę, oprócz jacobfreibergi. One rosną zbyt dyże do tego akwarium. 
    • RobertKuz
      Mała korekta. Dowiedziałem się, że PROTOMELAS  STEWENI  TAIWAN REEF jest roślinożercą więc nie biorę go pod uwagę. 1. OTHOPARYNX  LITHOBATES  SULPHUR  HEAD  1+3  w rozmiarze 7-8 cm 2. SCIAENOCHOMIS  AHIL  ICEBERG  1+3  w rozmiarze 10-12 cm 3. LABIDOHROMIS  CAERULEUS  YELLOW  KAKUSA  1+3  w rozmiarze 4-5 cm (tu raczej hodowca samca nie rozróżni więc trzeba będzie kupić z 6 sztuk) Brakuje mi jeszcze jednego gatunku do mojej obsady 😉
    • RobertKuz
      Szczerze mówiąc caeruleus nkhomo nie podoba mi się. A gdy bym wybrał taki skład:  Othoparynx lithobates sulphur head  1+3, Sciaenochomis ahil iceberg  1+3 i Labidohromis caeruleus yellow kakusa 1+3  to czy mógłbym dokupić Aulonocarę baenschi lub steveni hongi ? I czy też w obsadzie 1+3 ? Lub coś innego nie żółtego. Aulonocara baenschi i steveni hongi mają dużo żółtego koloru. 
    • pulpet
      Ja mam tylko gąbki i ceramikę. Oryginalnej waty nie pchałem, dołożyłem jakąś ceramikę zamiast niej. Na wlocie mam prefiltr Eheim, bo przez oryginalny zasys wciągało mi narybek i znajdowałem go potem na wbudowanym prefiltrze.
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.