Jump to content

Witam i pytam jak zaczac?

Fuks
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam akwarium 140x40x35.

Kilka lat juz mialem rozne rybki w 200L ale teraz chcialbym miec malawi.

Pytanie co to takiego akwarium 140x40x35?

I jaki dobry i cichy filtr zew. polecacie?

waszek18

Poczytaj FAQ. Tam wszystko jest napisane jak zaczac. Tylko poswiec czas i to przeczytaj.

Poczytaj FAQ. Tam wszystko jest napisane jak zaczac. Tylko poswiec czas i to przeczytaj.

Dokładnie waszek18 ma rację - po to jest miedzy innymi forum abyś Fuks zdobył trochę wiedzy samemu, a nie idziesz na łatwiznę poszukaj, poczytaj nabierzesz sam wiedzy która tu jest ogólnodostępna :-) powodzenia i nie traktuj tego jako złośliwość z mojej strony pozdrawiam

Przeczytalem caly FAQ.

Akwarium stoi w takim miejscu ze nie bardzo jak mam postawic filtr zewn.

Czy mozna wsadzic do akwarium cos w zamian?

Taki wewnetrzny filtr biologiczny.

Np. AQUAEL TURBO 1500 FILTR WEWNĘTRZNY

Jak pisałem wyżej, umieść pytania w odpowiednim dziale.

Temat zamykam, jak będziesz chciał pochwalić się gotowym akwa. zgłoś się do któregoś moderatora o otwarcie wątku.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Clakier
      Cześć. Baniak jak to baniak, przy pielęgnicach, wiekszy daje większe możliwości. Myślę nad tematem i po moich doświadczeniach z Tropheusami wiedziałem że ta 216l będzie akwarium przejściowym. Decyzja jest taka że odpuszczam etap przejściowy i zakładam od razu 720l. Realizacja potrwa dłużej ale zaoszczędzę sobie sobie niepotrzebnej przesiadki i całej pracy z nią związanej. Jestem po rozmowach z wykonawcą szkiełka i stojaka pod niego, miało być 500 a zrobiło się 720 które przyjedzie do mnie w drugiej połowie lutego. Tak że jest czas na przemyślenie projektu.
    • Bartek_De
      Może na razie załóż czapkę 😉🤣
    • darianus
      Możesz wrzucić zdjęcia frejków?
    • RobertKuz
      Czas pokaże czy dokonałem dobrego wyboru. Ryby wczoraj dotarły PKP. Pomimo transportu trwającego siedem godzin, jeden Yellow dotarł martwy. Sciaenochomsiy mają zapadnięte, chude brzuchy i są... takie osowiałe.  Ale pobierają pokarm i jestem dobrej myśli😉 A Twoje ryby w jakiej kondycji dotarły ?
    • rysib
      Tak się zastanawiam, czy już czas kupić grzałkę? A może sterownik zresetować?  😉 Pzdr. Rysiek.
    • maciekzien
      Nie lubie reklamowac ale... sterownik z aqma.pl drivery ldd700l sztuk 6. Nawet mnie naszlo zeby samemu cos na arduino wystrugac ale elektronika nie chce mi się już elektroniki uczyc Jak się bedzie za bardzo grzac bo w koncu 700ma na diode to przelutuje driverki na ldd500l albo biale dam w szereg Mam do tego jeszcze kolimatory 60 st na biale diody co by po dalach nie dawaly zbytnio. Moze dokupie tez na pozostale. Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
    • Bartek_De
      Pochwal się czym będziesz to sterował.
    • wobi
      Nie wiem jak to wyjdzie u Ciebie ,ale 4 gatunki to może być za dużo.Ja u siebie w 540l. postawilem na 4  (ryby też z Malawi Śląsk) i niestety nie zdało to egzaminu... Miałem Kadango,Mdoki ,Yellow i Aulonki Steveni Hongi,jak ryby podrosły to 2 samce Hongi (pieknie wybarwione) podzieliły sobie dno na pół, a Mdoki i Labidochromisy musiały się pałętać w toni razem z Kadango. Dopiero po odłowieniu (z bólem serca) Aulonek, Yellow'ki zadomowiły się w skałach a Placki zaczeły sobie grzebać w piasku pozostawiając toń Copadichromisom. Ale i tak powoli myślę nad tym żeby zamienić Borleyi'ki na O.tetrastigma.  
    • maciekzien
      Popelnilem dzisiaj lampe do baniaka. 48 led 3w. 6 kanalow. Royal blue, blue, full spectrum na osobnych nitkach, do tego biale zimne 6500k 8500k i 10000k zmiksowane w kolejnych 3 osobnych nitkach. Wiem ze mocna ale zawsze mozna skrecic a ze mam kilka roslinek to przyda się czasem dopalic. Sterownik bluetooth w drodze. Takze jak wszystko dobrze pojdzie to aquael plant 32w bedzie na handel. Jutro artroskopia kolanka wiec czeka mnie troche odpoczynku od robot. Ps. Sorry za balagan na stole roboczym Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
    • crav
      Ad 1. tak 3 rury po prawej I 3 po lewej, po lewej na 3 narurowce (uruchomiłem jeden) i 3 po prawej 2 do komina i jedna na równo z dnem by móc spuścic wodę do 0... nigdy nie użyłem 😉. Tak to 50 rury.  Myślę, że nie ma możliwości by ciekło... ceresit 65, ceresit 90 ceresit  166, każdego po 3 warstwy na przemian  gdzieś w środku była żywica epidan. Sam ceresit 90 ma wytrzymać 20 m słupa wody 😉. Ad 2. Tak 3 nogi z przodu lany beton. 2 nogi na brzegach a środkowa bliżej prawej by po lewej był dpstep do sumpa. Między lewą, a środkową mam 196 cm. Ad  nie pamiętam...     Po prawie 4 latach  nic nie robienia sump...    Dodatkowo mam pod sumpem osobna nitkę ogrzewania podłogowego i fishroom zrobiłem osobną rozdzielnicę....
  • Topics

• Images

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.