Skocz do zawartości

red red+?/112l


stasiu231

Rekomendowane odpowiedzi

Meszek - on napisał 8 ryb w 80 cm, a to już inna bajka.
Kunta nie lapie o co Ci chodzi??

No niby tak ale jeszcze saulosi 2+6-8 da radę z dwom samcami.

Niby jest lawiej dwa samcebo jeden bedzie zdominowany i tak jakby go nie bylo bo jak sie tylko pokaze to bedzie,,,

I ogólnie do takiego akwa można wpuścić jakąś inną małą mbunę niż saulosi w układzie 1+3-4.

Mysle ze mozna dac innego pysia ktory jest z malej mbuny i nie przekracza 8-9cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz będzie jeden zdominowany a jak będą dwa odmienne kolorystycznie gatunki to nie będą tak zwracać na siebie uwagi i będą wybarwione.Można spokojnie dać 1gatunkowe membe deep,jakaś mała cynotilapia afra lub neon spoty.

Jest co wybierać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kunta nie lapie o co Ci chodzi??


Chyba o to, że Ty Sławku we wcześniejszym poście napisałeś o 80l (litrach???), a kolega Kunta zwrócił uwagę na to, że autor wątku ma akwa o długości 80cm czyli jest to "standardowa" 112-tka jeśli chodzi o litraż ;)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok masz swoje myslenie wiec sie jego trzymaj Mamy po prostu odmienne zdania na ten temat Ale poczekajmy na opinie innych kolegow zobaczymy kto ma racje TY co chcesz dwa gatunki czy ja jednogatunkowo

Ps sory Kuna faktycznie zle napisalem Marcin dzieki:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego malawi mam stosunkowo niedawno bo około roku. Na sam początek miałem Redy Acei auratusy i yellow w 80 cm i 120l, bo tak powiedział Pan który sprzedawał że takie akwa wytarczy ryby małe nie znałem się łykłem.

Po 2 miesiącach Redy podrosły reszta też zapadła decyzja zamiana akwa na 180l. Wszystko fajnie Redy rosły haremik 1+3 po 2 miesiącach decyzja pozbycie się ryb lub zamiana na większy baniak bo w 180 wyglądały co najmniej śmiesznie, zakup 450l.

I reasumując moją wypowiedź gdy ryby miały około roku i czyli były już prawie dorosłe to 450l dla nich jest absolutnym minimum ponieważ są z nich niezłe kotlety:), nie wyobrażam sobie ich w 120 czy 112l, gdy dorosną chyba że skarłowacieją.

Z mojego skromnego doświadczenia 180l dla moich saulosi i rdzawych gdy już dorosły też jest za małe, ale na razie tak muszą zostać aż dojrzeje do decyzji zamiany 2 baniaków na jeden 720l lub 960l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devil102.mądrze gadasz.dla pyszczaków minimum to 240 l (mówię o saulosi)mniejsze akwarium to nieporozumienie.jeżeli ktoś nie ma warunków na takie akwarium,to niech sobie daruje malawi.

Kolego juz nie podchodz tak drastycznie do wielkosci akwa nie kazdy ma warunki Tu chodzi o dwa gatunki w 112l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meszek zgadzam się z tobą, ale nie każdy musi mieć malawi a już na pewno za duże gatunki do za małego baniaka. To ani estetyczne ani humanitarne gdy pyski nie mają sie gdzie wypływać a każdy ruch powoduje atak sąsiada bo mu rewir naruszyli...

Zobacz na siebie masz 3 gatunki w 720l a popierasz 2 do 112l nierozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.