Skocz do zawartości

Podkładka pod piasek i kamienie w akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tylko ma podstawową wadę po nacisku punktowym -patrz skała- robi się w tym miejscu papier, ten podkład nadaje się wyłącznie pod nacisk powierzchniowy- ODRADZAM!!- równie dobrze można nic nie kłaść.

Panele inaczej powodują nacisk niż skała w naszych akwa, poza tym ten podkład nie ma za zadanie przyjmować nacisku którego właśnie nie znosi.


Mylisz z pianka pod panele, ten podkład jest ze styropianu i ma takie same właściwości organo-leptyczne tylko inna strukturę i większa gęstość(jest minimalnie twardszy). Wiem bo sam taki stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co jakiś wyimaginowany opór?

w stosowaniu podkładu pod kamienie chodzi o to żeby kamień nie dotykał szkła - nie chodzi o rozłożenie sił, nie chodzi o podkopywanie przez ryby, nie chodzi o nic, tylko o to żeby nie leżały na szkle - głównie dlatego, że skały czasem przesuwamy, czasem poruszamy i tylko przed tym chronimy szkło... a nie przed naciskiem....


mam 42kg granit na krótkim boku stojący na 2mm skompresowanej pianki - i co? :P

paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podkładzie pleksi 3mm i mój umysł ma normalne sny, kupiłem styro ale go nie zastosowałem bo: się kruszy, w razie przestawiania może wypłynąć, zabiera litraż, piankę miałem w ręku i po ściśnięciu zrobił się z niej papier do drukarki, no może papier do wizytówek i dlatego jej nie proponowałem wyżej, ale jak widać jest pianka i pianka. Skoro Makok ma dany typ i jak widać "szura" kamieniami po dnie to znaczy, że się sprawdza.

Generalnie Waszek położysz to co finansowo możesz kupić.

Za chwile będzie niezły laborat z tego tematu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

To mój pierwszy post.

Dziś ustawiłem w domu zbiornik 180x55x60, po lekturze forum zakupiłem styropian.

Teraz mam pytanie: w jaki sposób zabezpieczyć styropian przed podgryzaniem przez ryby, ale również przed odsłonięciem - jak zaczną kopać.

Czytałem gdzieś, że można oblec styropian rajstopą, tylko jak to zrobić z arkuszem 100x50?

Macie jakieś doświadczenia, pomożecie ;) ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie: w jaki sposób zabezpieczyć styropian przed podgryzaniem przez ryby, ale również przed odsłonięciem - jak zaczną kopać


....lepszym wyjściem jak styropian jest np spienione PCV. Co prawda wyższy koszt ale przynajmniej nie będzie obgryzany przez ryby. A co do odkopywania to niestety..walka z wiatrakami .Mam styropian i tak naprawdę nikomu go nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.