makok Opublikowano 2 Czerwca 2012 #1 Opublikowano 2 Czerwca 2012 Witam, woczoraj o 22:40 po powrocie z pracy w 20min i za ~60zł (nie licząc prefiltra wody dolewanej) zmontowałem toto: może się komuś przyda -- aaa, a zimą podłączę tam elektrozawór (WZ) i poprowadzę wężyk pod zlew do odpływu... grawitacyjnie nie zadziała, bo odpływ wyżej niż sump...
pablojogi Opublikowano 2 Czerwca 2012 #2 Opublikowano 2 Czerwca 2012 Hej! Obejrzałem filmik i jestem pełen podziwu twojego wykonu, użyteczna sprawa, żona oraz ryby zadowolone, a ten filmik z łowów w akwa niezły, masz ty te drapieżniki:-))))
star4870 Opublikowano 2 Czerwca 2012 #3 Opublikowano 2 Czerwca 2012 Fajny pomysł, Myślałeś o jakimś elektrozaworze dla bezpieczeństwa? Mi po pol roku użytkowania zawór zaczął przepuszczac wode, poprostu kapalo z niego średnio co sekundę, jako ze ten zawór służył u mnie w spłuczce przekładało się to na wyższe rachunki za wodę .Mógł to byc jakis felerny model.
makok Opublikowano 2 Czerwca 2012 Autor #4 Opublikowano 2 Czerwca 2012 jak mi zacznie kapać to wymienię zawór w końcu tu mieszkam to zauważę
przemek wieczorek Opublikowano 3 Czerwca 2012 #5 Opublikowano 3 Czerwca 2012 Makok zaskakujesz mnie pozytywnie
bikebog Opublikowano 3 Czerwca 2012 #6 Opublikowano 3 Czerwca 2012 Niedługo żonkę makok na stałe przemontuje do tego projektu:D Genialny pomysł
makok Opublikowano 4 Czerwca 2012 Autor #7 Opublikowano 4 Czerwca 2012 dzięki za słowa uznania, przyznam że pomysł zrodził się z lenistwa - mojego i jej i nie chodzi bynajmniej o podmiany, ale o konieczność podlewania kwiatów oraz dolewania wody do akwa raz na 2-3 dni
makok Opublikowano 6 Czerwca 2012 Autor #8 Opublikowano 6 Czerwca 2012 tutaj zestaw do podlewania kwiatów:
makok Opublikowano 10 Sierpnia 2012 Autor #9 Opublikowano 10 Sierpnia 2012 jakiś czas temu doszedłem do wniosku że w takiej półautomatycznej podmianie wody jak zwykle zawodzi czynnik ludzki... czyli jak spadł deszcz to podlewanie okazało się wręcz zbędne, więc przyjeżdżałem codziennie z pracy i w deszczu rozwijałem wąż do zlewu i robiłem podmianę, ale jak to zwykle bywa czasem mi się nie chciało.... co oczywiście było problematyczne.... więc dziisaj popełniłem FULL-AUTO-PODMIANĘ... to znaczy: - wszystko co na powyższych filmach zostało, - doszedł otwór na dole komina zewnętrznego (jako że uznałem że elektrozawory są złe, bo wymagają precyzyjnego sterowania nim opróżni się komora pompy) - w tym otworze jest śrubunek a do niego podłączony kranik, - wężem woda spływa grawitacyjnie pod zlew do ścieku, - a automat ten co wcześniej dolewa wodę do komory pompy jak wcześniej właśnie testuję i w pół godziny napełnia się 1,5l butelka, co daje 3l/h, co daje 72l/24h, co daje 2232l/miesiąc - czy to dużo/mało/wystarczająco?? ktoś oceni?? ofc filmik będzie w wolnej chwili - teraz już za ciemno...
makok Opublikowano 11 Sierpnia 2012 Autor #10 Opublikowano 11 Sierpnia 2012 sprostowanie - napełnia się w 20min, więc ponad 3m^3 wyjdzie w miesiącu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się