WaldekN Opublikowano 4 Kwietnia 2007 #1 Opublikowano 4 Kwietnia 2007 Witam, czytałem gdzies, że w Malawi występuje tylko nurzaniec i rogatek. Otóż chciałbym się dowiedzieć czy udaje się komus z powodzeniem trzymać rogatka z pyszczakami i jaka jest jego nazwa łacińska.... Chcę trzymać chociaż troszkę roślin w moim Malawi , głownie ze względu na poziom azotanów . Wiem , ze to nie w tym dziale ale mam jeszcze pytanie odnośnie wyboru świetlówek sprzyjających rozwojowi roślin
rAku Opublikowano 4 Kwietnia 2007 #2 Opublikowano 4 Kwietnia 2007 Witam, nigdy tej rośliny w akwa nie miałem, więc cieżko mi powiedzieć czy te gady tego nie wpieprzą , łacińska nazwa rogatka szywnego- Ceratophylium demersum, a świetlówka np. aqua-glo, Pozdr. rAku
kamillo Opublikowano 5 Kwietnia 2007 #3 Opublikowano 5 Kwietnia 2007 Waldku polecam Ci standardową flore. Wrzuć do baniaczka jakiegoś anubiaska lub kryptokoryne. Nie wiem jak smakuje pysią kryptka, ale anubiasek chyba tak, przynajmniej młode liście których mam mase wyglądających jak po gradobiciu.
sabotage Opublikowano 5 Kwietnia 2007 #4 Opublikowano 5 Kwietnia 2007 Krypty nie jedza, ale ja polecam nurzanca... Rogatka u mnei wpier... aa z reszta niewazne, rogatek nei dawal rady:(
jack_br Opublikowano 5 Kwietnia 2007 #5 Opublikowano 5 Kwietnia 2007 To zależy jaką masz obsadę , jak typowo roślinożerną to z pewnością możesz zapomnieć o rogatku. U mnie afra i maingano nawet na niego nie spoglądały ale już red-redki wcinały z upodobaniem. Przy obecnej obsadzie nie ma żadnego problemu rogatek zaczyna się rozrastać.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się