Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wypowiadałem się już w innym watku na podobny temat. Podtrzymuje swoje zdanie że to nie wynaczynnienia krwi. Kluczowe w ocenie tego co trapi Twoje ryby jest to, że nie wystepuja inne objawy. Twoje ryby na zdjeciach wyglądają bardziej niż ok. Podobnie jak Marek_z_81 sądze,że zgon yelowka był zbiegiem okoliczności. Moim zdaniem nie masz powodów do obaw dopóki nie wystąpią jakieś poważniejsze objawy. Jeżeli chcesz czegoś spróbować to IMO można się pokusić o zmianę diety na bardziej roślinną. Napisz, proszę, dokładnie jak karmisz swoje ryby i daj znać na PW to bedę mógł napisać coś więcej.

Opublikowano

Tak tylko w celu uzupełnienia, żadna ryba mi nie padła. Z samicą yellow pożegnałem się w tym sensie, że oddałem ją do akwarystycznego. Te kropki to nie jest pasożyt?


Karmienie:

- rano ok. 8:00 sypię im mieszankę Spiruliny Forte z Tropical Malawi oraz Hikari Cichlid Excel Sinking (porcja normalna bez przekarmiania)

- wieczorem ok.19:00 pyśki dostają to samo co rano, a co 2-3 dni daję im mniejszą porcję suchego + 1 kostkę kryla drobnego IchtyoTrophic + 2-3 kostki szklarki IchtyoTrophic .


Jeżeli chodzi o suche pokarmy to zawsze była Spirulina Forte z domieszką pokarmów innych firm JBL, Hikari, Tropical, Naturefood.



Zastanawiam się jeszcze czy to nie ma czegoś wspólnego z wyblakłymi yellowkami tj. na zdjęciu poniżej widać dwa maluch (po prawej ładnie wybarwiony, po lewej bladzioch). Kiedyś napisałem o tym w temacie http://forum.klub-malawi.pl/czarne-kropeczi-yellowek-chory-t17945.html ale niestety też miałem kiepskie zdjęcia, a młody wyblaknięty i pokryty drobnymi ledwowidocznymi kropeczkami.


Skąd ta bladość się wzięła ?

dsc00112ae.jpg

Opublikowano

miałem kiedyś taką bladą samiczkę yellow, która tylko podczas tarła była żółta, a tak to blada jak twoja. To raczej wada genetyczna.

Opublikowano

Bladość samiczki to pewnie taki jej urok, bo rozumiem że zawsze taka była? Nie straciła kolorów ?


Co do karmienia to prawdę powiedziawszy liczyłem że znajdę w nim potwierdzenie pewnej hipotezy o wpływie nadmiaru białka na powstawanie takich plamek, ale chyba nic z tego. Jak chcesz to spróbuj odstawić kryla na 3-4 tygodnie i karm je przez ten czas tylko jednym pokarmem (hikari albo spiruliną forte) Może to coś pomóc ale nie musi. W Twoim przypadku chyba raczej to drugie.

Opublikowano

Odchody są uzależnione od tego co w danym momencie strawił :)


a kolor od samego początku miał taki jako jedyny z całej rodzinki. Natomiast ten

attachment.php?attachmentid=1555&d=1315170419

był na początku pięknie wybarwiony, po czym zbladł zgodnie z opisem.

Opublikowano

Intensywność koloru poza kwestiami zdrowotnymi, ewentualnymi niedoborami itd zależy również od poziomu stresu i "samopoczucia" ryby. Często bladość pojawia się jako rezultat tarć między rybami, ale to chyba jest dla wszystkich zrozumiałe ;)

Opublikowano

Tutaj koledzy już kiedyś poruszali podobny temat http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthread&forum=6&topic=543



  Cytat

Biotyna jest istotnym składnikiem organizmu (wchodzi w skład enzymów, bierze udział w licznych procesach - więcej informacji dla zainteresowanych ;) Jej niedobór objawia się u zwierząt wypadaniem/siwieniem sierści, zaburzeniami pigmentacji skóry, stanami zapalnymi skóry, a także (bardziej ekstremalnie) spadkiem masy ciała, bladością skóry, osłabieniem, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi.


  Cytat
Jeden z klubowiczów podał mi ciekawe wyjaśnienie tej zagadki. Otóż, istnieje zjawisko zwane hemorrhagia per diapedesin. W jego przebiegu erytrocyty wydostają się poza ścianę naczyń ( bez jej uszkodzenia ) i w miejscach tych powstają wybroczyny. Przyczyną są zwykle endotoksyny bakteryjne, które występują w każdym ciele ryb w większej lub mniejszej ilości. Są to bakterie komensaliczne (nie szkodliwe), bytujące stale w ciele ryby jak i w środowisku. W normalnych warunkach nie są aktywne, lecz przy osłabieniu odporności ryb, bądź też pogorszeniu się warunków w akwarium mogą przekształcić się w postać patogenną i powodować występowanie tych plam. Dokładnie nie wiadomo jaką drogą czynniki te przenoszą się z ryby na rybę. Najprawdopodobniej poprzez dotyk lub przez wodę


  Cytat
wysokie NO3 (powyżej 25ppm)



Nadal brak konkretów, ale przynajmniej wiem już coś więcej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.