Skocz do zawartości

adres na spienione pcv do pokrywy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja zrobiłem na akwa 200x60 z 10 mm płyty pcv,powiem tak przy takiej długosci trzeba dac jakies poprzeczne wzmocniena na wieku bo mi lekko sie wygieło do srodka,z 8mm było by pewnie jeszcze gorzej.

Zakładke dałem 20 mm i to za mało zeby zakryc linie wody pokrywa konczy mi sie rowno ze wzmocnieniami,lepiej dac te 30 mm miejsca na swietlówki tak duzo nie trzeba zostawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko robiłem z 10 mm,moim zdaniem stabilniejsze sie wydaje,docieli super nic nie musiałem szlifowac czy poprawiać,pokrywe robiłem jakies 3 godziny plus na drugi dzien oklejanie najgorsza robota łatwo nie było dobrze we dwóch to robic,chyab ze ktos ma w prawe w tym ja nie bardzo,ale dałem rade

Co do dzielenia pokrywy to chyba lepiej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem troszke inaczej

Ramę zrobiłem z pcv 10mm a wierzchnia warstwę 3mm ale juz z czarnego pcv co skleilem razem a od srodka dalem wzmocnienia tez z 3mm Pokrywe mam z 6mm Ach mam 4 wzmocnienia poprzeczne na ktorych opiera sie pokrywa i nic sie jak na razie nie wygina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pokrywę 150cm długości z 10 mm pcv i powiem, że jest dość elastyczna do wzmocnienia wykorzystałem kątownik aluminiowy na tyle pokrywy ( wieka). Z tym, że ja mam dzieloną po długości. Przy 170 cm zrób dzieloną lub na wieko zastosuj twarde pcv. Moja pokrywa ma wysokość 12 cm z czego wnętrze pokrywy ma 6,5 cm + 1 cm grubość pokrywy. Czyli zachodzi mi na akwarium prawie 4,5 cm. Prawie bo jeszcze uszczelka troszkę podniosła pokrywę i tak mam wrażenie, że mogła zachodzić bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elementy zamówione. Czas na kompletowanie elektroniki, nastawiam się na świetlówki t5. Z przodu 54W i 115cm długości naturalne światło, z tyłu 2x24W i 55cm długości wybarwiające. Pytanie odnośnie pozostałych części typu stateczniki itp. Kompletujecie je osobno czy też może są jakieś zestawy np gotowe belki ? I co w ogóle byście polecili. Chcę uruchamiać przód i tył osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie rozwiązanie, to dwa stateczniki 1x54W + 1x(2x24W), no chyba że chciałbyś te dwie świetlówki 24W też rozdzielić, to wtedy trzeba by było trzy stateczniki. Osobiście zaopatrywałem się w http://atti.pl/lighting/, dobry wybór i doradztwo, szybka realizacja zamówienia.


Aha i polecam przejrzeć dział oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowych tematów napiszę tu.Jeśli jest ktoś kto jest zainteresowany pokrywą z pcv a nie ma źródła do tego polecam P.Marzenę z Wrocka ;) Po przeszperaniu tematów znalazłem kontakt napisałem , odp dostałem prawie że od razu. Dziś dostałem e maila że zostało wysłane. Wszystko trwa około tyg.



[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.