Perfekt007 Opublikowano 8 Stycznia 2012 #41 Opublikowano 8 Stycznia 2012 FBF oczywiście na bypass'ie. Co to bypas ?
aarset Opublikowano 8 Stycznia 2012 #42 Opublikowano 8 Stycznia 2012 Takie coś: Uploaded with ImageShack.us
jogo Opublikowano 8 Stycznia 2012 #43 Opublikowano 8 Stycznia 2012 A ja bym jeszcze na Twoim miejscu przemyślał tego narurowca,w tej cenie postawisz sumpa,napchasz waty do pierwszej komory i mechanik jak sie patrzy,takie 2w1,raz w miesiącu wyjmiesz i wypłuczesz i jedziesz dalej a narurowce trzeba kupować nowe,niech co dwa tygodnie-koszty rosną,chyba ze masz tyle siana ze nie bierzesz tego pod uagę
klown_szyderca Opublikowano 8 Stycznia 2012 Autor #44 Opublikowano 8 Stycznia 2012 A ja bym jeszcze na Twoim miejscu przemyślał tego narurowca,w tej cenie postawisz sumpa,napchasz waty do pierwszej komory i mechanik jak sie patrzy,takie 2w1,raz w miesiącu wyjmiesz i wypłuczesz i jedziesz dalej a narurowce trzeba kupować nowe,niech co dwa tygodnie-koszty rosną,chyba ze masz tyle siana ze nie bierzesz tego pod uagę Oczywiście biorę to pod uwagę Ale zauważ, wymienić filtr co 2 tyg, ok trzeba kupić nowy, ale nowy wkład kosztuje 4 złote, co daje 8 zł na miesiąc. 2 pozostałe filtry wymienia się rzadziej, tak mi się przynajmniej wydaje;) Wybór padł na narurowca, i myślę że to dobra decyzja;)
Kuszmeno Opublikowano 8 Stycznia 2012 #45 Opublikowano 8 Stycznia 2012 Oczywiście biorę to pod uwagę Ale zauważ, wymienić filtr co 2 tyg, ok trzeba kupić nowy, ale nowy wkład kosztuje 4 złote, co daje 8 zł na miesiąc. 2 pozostałe filtry wymienia się rzadziej, tak mi się przynajmniej wydaje;) Wybór padł na narurowca, i myślę że to dobra decyzja;) Ja wymieniam średnio co 3-4 tygodnie 2 wkłady i to tyle... wkład ok 3,5zł za sztuke co daje 7zł a to nawet nie jest paczka papierosów, zapytajmy palaczy czy mają tyle siana żeby palić ? naprawdę te kilka zł miesięcznie to nie są koszty a satysfakcja jak i komfort z użytkowania narurowca gwarantowana
makok Opublikowano 8 Stycznia 2012 #46 Opublikowano 8 Stycznia 2012 nie ma sensu spierać się o wyższości jednych świąt nad drugimi - miałem i te i te i prezenty przeważnie dostaje na każdych tak naprawdę sznurki wystarczy raz w tygodniu odwinąć (1/3 i do śmieci), a co 3 tygodnie wymienić - jak kupisz karton 50-100 szt to i za 2.5zł wyszarpiesz obecnie mam sumpa ale to dlatego że nie lubię mieć NIC w akwarium - nawet rurek pcv i chyba tylko w razie takiego zboczenia można uznać wyższość.... no chyba że osoba lubi mieć nadmiar wody w ukladzie
klown_szyderca Opublikowano 8 Stycznia 2012 Autor #47 Opublikowano 8 Stycznia 2012 Dokładnie makok:) Osobiście przed wejściem na to forum, nie miałem zielonego pojęcia o filtrze narurowym;) sumpa stosuje wiele osób, jeszcze nie widziałem, aby ktoś narzekał. nie jestem orłem jeśli chodzi o hydraulikę i te sprawy. Dlatego narurowiec jest dla mnie bezpieczniejszy(tzn tak mi się wydaje)
Kuszmeno Opublikowano 8 Stycznia 2012 #48 Opublikowano 8 Stycznia 2012 Dokładnie makok:) Osobiście przed wejściem na to forum, nie miałem zielonego pojęcia o filtrze narurowym;) sumpa stosuje wiele osób, jeszcze nie widziałem, aby ktoś narzekał. nie jestem orłem jeśli chodzi o hydraulikę i te sprawy. Dlatego narurowiec jest dla mnie bezpieczniejszy(tzn tak mi się wydaje) narurowiec to przede wszystkim hydraulika
klown_szyderca Opublikowano 8 Stycznia 2012 Autor #49 Opublikowano 8 Stycznia 2012 oj czepiasz się chodziło mi raczej o to, że jest układ zamknięty, jak dobrze posklejam(po zgrzewam) i raczej spokój;) a SUMP to SUMP:P otwarty układ, minimalnie złe obliczenie, i powódź murowana:D
jogo Opublikowano 9 Stycznia 2012 #50 Opublikowano 9 Stycznia 2012 ja robiłem bez kalkulatorów i działa,dopiero po odpaleniu postawiłem kreskę na sumpie ze więcej wody wlać nie mogę,metoda działa bez problemu.Faktem jest że więcej wody do grzania,ale to bywa pomocne przy ciut większym zarybieniu.Na sumpa idzie mniej hydrauliki,trzy przeloty raptem wkręcić i dwa śrubunki do pomopy,fachowca nie trzeba,jedynie co może przyprawiać bólu głowy to te nieszczęsne dziury w dnie.Ale odrazu mówie ze to nie takie straszne,jak sie wierci w baniaku za 6stówek to ostrożności sie takiej nabiera że trudno coś zepsuć
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się