Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Proszę o pomoc w wygenerowaniu obsady do 240l (120x40x50).

Krótki opis baniaka:

1. EHEIM 2224 (zwróciłem jednak Fluval 305) zasypany w 100% bio-ceramiką.

2. Aquael Circulator 2000 z gęstą gąbką.

3. Lampa TetraTec UV 400 (została po paletach włączam ją na godzinę dziennie).

4. 2x54W T5 PHILIPS Aquacoral + PHILIPS Aquasky 965 6500K.

5. Tło folia czarny mat Ocracal 641.

6. Piach dek. Kreisel 30kg + serpentynit zielony ok 40kg.

W akwa porobiłem sporo grot.

Druga połowa pragnie by w zbiorniku było żołto - niebiesko.

Odwidłem ją od śnieżnobiałego kwarcu i filipińczyków więc niech ma coś od życia.

Własnymi siłami wychaczyłem n/wym. gatunki:

1. Melanochromis maingano (2+5??)

2. Pseudotropheus saulosi coral (2+5??) (ew. Pseudotropheus demasoni, Cynotilapia afra chewere)

3. Labidochromis caeruleus (1+3??).

Jak to widzicie?

A może coś innego proponujecie?

I BARDZO WAŻNE - ma ktoś w Wawie jakieś namiary na sprawdzonych domowych sprzedawców w/wym rybek? Sklepy odpadają, w wysyłkę też się wole nie bawić z uwagi na porę roku.

Dzięki awansem za odpowiedzi.

Opublikowano

1. Melanochromis maingano

2. Pseudotropheus saulosi coral

3. Labidochromis caeruleus


IMHO było by żółto - ale tak mogło by być, co do haremów to ryby generalnie same je ustalają.

Opublikowano

corelus nie obiera na stałe terytorium, maingano zajmie grotę nisko, w drugim końcu postawić wysoki kamień i będzie dla saulosi. Na wielosamcowość bym nie liczył.

SA to nie za duże pysie więc miejsca nie zabraknie.

Opublikowano

tak ale tak jak eskimosi potrafią nazwać śnieg wieloma określeniami to ja jak piszę żółty to mam i na myśli żółty jak i żółto pomarańczowy czy jeszcze inne odcienie tego koloru :)

Opublikowano

Z takich ciekawych rybek w odcieniach żółtego to jeszcze można byłoby wymienić np. Metriaclima sp. msobo heteropictus Lundo Island (samice).


Wiem, że się narażę forumowiczom, którzy w swoich akwariach posiadają odmianę Magunga, ale IMHO samiec odmiany Lundo jest ładniejszy ;-)


Jeśli zaś chodzi o przesyłkę rybek to w przypadku gdy nie ma ekstremalnych mrozów transportery styropianowe zdają egzamin.


pozdrawiam

Opublikowano
1. Melanochromis maingano

2. Pseudotropheus saulosi coral

3. Labidochromis caeruleus


IMHO było by żółto - ale tak mogło by być, co do haremów to ryby generalnie same je ustalają.



Witam wszytskich na forum (to mój pierwszy post ;) ). Mam wprawdzie lekko wiekszy baniaczek (120x50x50) z podobnym osprzętem ale planuje zbliżoną obsadę z niedużymi pyszczakim odpowiadającymi mi kolorystycznie tj.:

1. Melanochromis maingano

2. Pseudotropheus saulosi

3. Labidochromis caeruleus.

Rożnica nikła bo saulosi opcja tradycyjna.

Podpowiedzcie mi w jakiej ilości samców i samic należało by to ułożyć.

Planuje kupić 3 x 10 młodzieży z każdego gatunku i potem prowadzić selekcje. Tylko jak powinno to wyglądać docelowo 3 x 1+3:confused: Niechce tłoku. W akwa mam 4-5 kryjówek (serpentynit)..

Opublikowano

Ryby z czasem same się dobiorą.Ale jeśli nie lubisz przerybionych zbiorników - za co ci chwała - możesz ingerować by zachować docelowe haremy.Jednak pierw daj działać naturze.

Jeśli będziesz miał trochę szczęścia to uda ci się zachować saulosi np. 2+4/5.Reszta 1+3 choć z maingano może to okazać się niewykonalne...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.