Jump to content

Recommended Posts

Posted

Witam jeśli mieszka ktoś w Łodzi, to może by mi powiedział gdzie znajdę serpentynit w Łodzi? Nie proponujcie mi żadnych kakadu ani żadnych drogich sklepów. Jedyne co słyszałem i pełno w necie to na Wydawniczej 15, ale facet na każdej stronie ma inny numer plus każdy nieaktywny.

Posted

Skąłd na wydawniczej już od dłuższego czasu nie istnieje, kiedyś ten gościu ogłaszał się Łódzkim forum akwarystycznym. Ja kupowałem w składzie/sklepie w Łagiewnikach, bodajże stone-art. Normalnie chcą 3zł za kg (!), ale jak się ładnie uśmiechnąłem do dziewczyny, to puściła mi po złotówce. Jakby Ci sie udało gdzieś jeszcze znaleźć, to pisz, bo sam mam ochotę wsadzić trochę większe kamory

Posted

Panowie...po co ten pośpiech...poszukajcie, bo 1zł/kg to troche przydużawo;) Normalna cena to 450-500/tonę, więc za kilogram wychodzi 0,45zl-0,50zł. Chyba, że coś źle licze;)

Posted

Tak tylko jedyny skład kamienia właśnie zamknięto. Trudno 1zł to nie aż tak dużo, bo w internecie serpentynit chodzi po 3zł. Do 160 to wyjdzie około 30kg to 30zł. Da się wytrzymać.

Posted

Właśnie zakupiłem 40kg serpentynitu, z którego jednego wielkiego głaza narazie nie wkładam bo się boję o szkło, bo słyszałem jak szorował o dno. A najgorzej było go wyjąć, gdyby ważył 5kg więcej nie miałbym już akwarium. Za 41 kg zapłaciłem 40zł. Ale opłacało się!

Posted

Co rozumiesz przez stwierdzenie "szorował o dno"?

Czyżbyś kładł kamienie bezpośrednio na szybie/piasku bez styropianu/plexi/gąbki?

  • 3 weeks later...
Posted

Czy ma ktoś nadwyżkę serpentynitu, albo wie gdzie mogę dostać go po kosztach w okolicach Łodzi? Szukałem jednoznacznej odpowiedzi, ale nie mogłem znaleźć.


Pozdrawiam

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • Cześć po 1.5 roku w swojej 112l przesiadam się na taki zbiornik moglibyście mi zaproponować jakąś fajną obsadę pod takie szkiełko.  
    • Obsada mało urozmaicona kolorystycznie, tak moja subiektywna opinia
    • Maluszki Red Rubina: Samiczka Samiec   I inne       Pierwsze fotki, samiczki i samca, to ryby, które dałem do roślinnego jak miały tydzień. teraz mają 3cm. Pozostałe fotki to młode, które trzymałem w kotniku ok 2 miesiące i teraz dałem dopiero do roślinnego i te mają ok 2cm, mimo że były bardzo regularnie i obficie karmione. To pokazuje, jak ważne jest dla ryb środowisko, w którym żyją, szczególnie we wczesnym etapie. W roślinnym oprócz regularnych posiłków miały dodatkowo florę i mogły podskubywać glony przez cały dzień. Miały też zapewnioną lepszą jakość wody, ze względu na filtrujące ją rośliny. Jest to dobra lekcja na przyszłość.
    • Takie haremy żeby stworzyć to musisz kupić 12/15 sztuk danego gatunku na start. Ja zamiast yellow dałbym maingano i będzie "pico bello".
    • Tak, już mam formatki docięte, stelaż i pokrywę robię sam bo ceny gotowców trochę dobiją, a tak profile z złomu spawarka i wio 😉
    • Czy według was niżej wymieniona obsada będzie ok dla początkującego Metriaclima estherae red red 2+5 Labeotropheus trewavasae thumbi west mc/ob 2+5 Labidochromis caeruleus yellow 2+5 Jeszcze można z 7 sztuk dorzucić ale sam nie wiem jakie, dostałem również informację że w takim zbiorniku jak mój to 60-80 sztuk 😳 ale to chyba przesada  Dzięki za porady 
    • "Jakie wymiary gąbki i ppi ? Ile i jakich mediów filtracyjnych ? U mnie przy takiej ilości mediów powinien być efekt samoczyszczenia... chyba że zarośnie pierwsza gąbka. Trzeba poczekać i zobaczyć  10 mc byłoby ok " Gąbka 50x50x5 30ppi. Tyle że potem woda leci do FX6 i Ultramax 2000 a tam też gąbki i chyba z 5 różnych ceramik. Zastanawiam się nad kaseciakiem - wg aquariumscience.org wychodzi mi najlepsza filtracja to taka bez mechanicznej gdzie jedno złoże ogarnia wszystko, im więcej "syfu" tym lepiej. Ile gąbki musiałby mieć kaseciak? Jak wygląda ten szklny filtr u Ciebie - od razu zrobiony razem z akwa? Jest doklejony czy wisi zaczepiony? W latach 90 miałem coś takiego - możesz pokazać foto?
    • Wiem że będę żałował bo już drugi raz żałuję 😁. Przejrzałem ceny na na rynku, akwarium o dnie 125x55 cm jest nie standardowe i kosztuje dwa razy drożej niż 120x40. I to w moim przypadku ma znaczący wpływ na wybór. Między kwotami prawie 1400zł a niewiele ponad 500zł (+ oczywiście dostawa w obu przypadkach) ma dla mnie znaczenie. Pozostaję przy mniejszym akwarium. Plan mam taki wzmocnić szafkę tak pisaliśmy wyżej: plecy z płyty meblowej 18mm i solidne nogi pod pionowe płyty dzielące szafkę na trzy części. Do przemyślenia mam jeszcze podpory bliżej przodu blatu, o których pisałem. Ewentualnie takie przygotowanie szafki żeby zawsze można było je dołożyć.
    • Wreszcie się stało🙃 od pomysłu do realizacji minął okrągły rok...  Stoi zalane, aranżacja już na gotowo. 70 litrów kształtek K1 po prawie 3 miesiącach moczenia w sumpie kolegi wróciło na swoje miejsce. Będę monitorował parametry ale myślę, że będzie raczej szybki start i zarybianie w przyszłym tyg. Jak tylko się nic nie wysypie po drodze.  Jak na pierwsze akwa z tym biotopem myślę, że wyszło nawet w miarę😉 oto efekt:
    • W Malawi z powodu braku lub śladowej ilości roślin nie spotkałem się z problemem z DOC. Problemy są z NO3 właśnie z powodu braku roślin. Dlatego jest sens używania żywic.  U mnie od wielu lat Purolite A520E. Pierwszą wymieniłem po chyba 8 latach. W sumie niepotrzebnie bo dalej działała.
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.