Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam takie pytanie czy z Pysiami z Malawi można razem w zbiorniku trzymać kraby a jak tak to jakie i czy nie wyrządzą rybom krzywdy oraz jakie najlepsze są dla piasku ślimaki i czy są one przy dobrej filtracji potrzebne.

Opublikowano

ślimaki - świderki

kraby - nie

body starasz się nas czymś zaszokować?

to wpuść do akwa krokodyla- czasami w jeziorze u ujścia rzek się pojawiają.

Opublikowano

Yaro masz tak mądre odpowiedzi że normalnie ciary po plecach mi idą tak jak z tym koniem . A ja się pytam poważnie bo jak byś trochę dłużej był akwarystą to byś wiedział że w pewnych biotopach występowanie krabów jest naturalne np. Tanganika ,Amazonia itd. Ja zaczynam przygodę z Malawią i dlatego może zadaję szokujące pytania a jak ktoś ma trochę wiedzy to rzetelnie na nie odpowiada.Ja mogę w zamian dużo ciekawych rzeczy opowiedzieć komuś kto by chciał hodować Paletki bo miałem je ponad 6 lat a wcześniej od dzieciństwa hodowałem różne badziewie łącznie ponad 25lat.

Opublikowano
jakie najlepsze są dla piasku ślimaki i czy są one przy dobrej filtracji potrzebne.


Ślimaki sprawdzają się w dużych baniakach, ty posiadasz mały ja z resztą też i dlatego przy odrobinie pracy podczas co tygodniowych podmian tj. mieszaniu piasku ręką nic sie z nim złego stać nie może... Nie twiedzę, że nawet w małym akwa są nie użyteczne. Mogą na przyklad stanowić dodatek do diety pysiów, ale przy dzisiejszej różnorodności pokarmów jest to zbędne.;)

Opublikowano
w pewnych biotopach występowanie krabów jest naturalne np. Tanganika

tu akurat zgodzę się z kol. Body123

Wątpliwe żeby takie połączenie działało z rybami.

bodajże na KMT widzialem filmik z takiego polączenia i z opisow wynikalo ,że nie robią sobie szkody

Opublikowano

Dzięki Nabe za odpowiedź z której wnioskuję że tych zwierzątek się nie łączy bo są nieosiągalne czy też by się gryzły .Ostatnio w sklepie Tanganiki widziałem że sprzedają kraby tanganickie więc dla tego pytam.

Opublikowano
bo jak byś trochę dłużej był akwarystą to byś wiedział że w pewnych biotopach występowanie krabów jest naturalne np. Tanganika ,Amazonia itd.


Może i krótko zajmuję się akwarystyką, może i za mało się na tym znam = jednak przerabiałem łączenie i raków i krewetek i także krabów z rybami.

Gdybyś w swojej 25 letniej karierze starał się łączyć te zwierzęta jedne z drugimi - nie zadawał byś pytań jak laik. To że w naturze występują pewne zwierzęta tak jak i krab malawijski występuję w tym jeziorze to połączenie ich nie wpływa pozytywnie na nie.

Sorki w Amazonii również występują kraby ale ich też nie powinno się łączyć z rybami

dlaczego:

- kraby to padlinożercy - pokarm ryb im szkodzi

- kraby to nocne zwierzątka - przeszkadzają innym rybom ( jak i w naturze ale tam nie występują w takim zagęszczeniu)

- w środowisku naturalnym krab wychodzi na zawnątrz, więc hodowcy zapewniają im część lądową i wodną - wyobrażasz sobie to w naszym przypadku?

- gdybyś w życiu choć raz miał kraba spostrzegł byś jego terytorializm, przy naszych terytorialistach biedne są niestety nasze ryby, bo choć mogą starać się krabowi dokuczć to szczypce są dla nich bezwzględne, oczywiście gdybyś również miał tak obcykane z krabami jak i z sercem wołowym , to byś wiedział o czymś takim jak wylinka, gdy krab potrzebuje spokoju i jest prawie bezbronny - natomiast myślę że tak miękki dla pysiów że mógł by być dla nich pokarmem.

Opublikowano

Yaro czemu się tak puszysz na tym forum ja tylko zadałem pytanie a twoje odpowiedzi świadczą raczej o twojej niewiedzy w łączeniu ryb ze skorupiakami.

Kilka lat hodowałem w symbiozie ryby z krewetkami co do krabów to nie mam żadnego doświadczenia ale wiem że są w sprzedaży kraby z Tanganiki bo spotkałem się z nimi w sklepach sieciowych.Dlatego zadałem proste pytanie na które widzę nie wszyscy potrafią normalnie odpowiedzieć.

Opublikowano

Kraba z tanganiki można połączyć z niektórymi rybami.

Krewetki też trzymałem, jednak z pyszczakami są tylko pokarmem.

Ty mnie odbierasz, że się puszę - a ja uważam że trolujesz.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.