Skocz do zawartości

375L ale nie do końca DIY ;)


hellek

Rekomendowane odpowiedzi

test szczelności to nie ostateczne zalanie :P

zawsze jeszcze coś będzie można z tym zrobić.. choć powiem szczerze że w tym kominie mega ciasno aby się bawić.


sump jest przeliczony na wiele sposobów, między innymi Twoim kalkulatorem i wydaje się że jest ok, powinno być bezpiecznie. Tam na spadzie jest sitko i oby nic więcej nie było potrzebne.

.

czytając znalazłem opisy że działał u kilku osób w ten sposób, a czy śpią spokojnie to inna sprawa :P

aż tak głośny będzie komin bez rewizji? jakie pomysły na wygłuszenie?


napędzać to będzie OMI 25-40 która powinna być u mnie jutro.


..........


zawór zastosowałem bo miałem a poza tym mam zamiar dać dosyć głęboko wylot więc teoretycznie mogłoby sporo wody zejść pod spód w razie awarii.


myślę jeszcze o tym żeby czujniki wysokości zastosować w komorze pompy aby ja "w razie w" wyłączyć, po co ja na uszkodzenia narażać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura powrotu za akwa z czarnym tłem zajmie Ci max 3cm - także bym to przemyślał... wtedy w kominie zamiast powrotu byłaby rewizja i mógłbyś wyregulować poziom wody do niej żeby było cicho...


jesli jednak nie, to jedynym innym sposobem na wygłuszenie jest durso (poszukaj w necie), lub komin zasypany biobalami a na nie 10cm warstwa waty sery - miałem tak w jednym baniaku kiedyś - ale wata ta wymaga wymiany co tydzień...


miałem i durso i zawalony komin watą i choć oba się sprawdzały to po obecnym układzie z rewizją i strużką wody puszczoną tędy nie zdecydowałbym sie na inne wyciszenie... poza tym rewizja to rewizja ;)


ufasz temu zaworowi w razie wu? że wylot chcesz dać nisko? i czemu nisko nie lepiej skierować strumień wody w którąś stronę ku dołowi?


czujniki w sumie ok, ale w zasadzie nie potrzebne - no chyba że takie informujące SMSem o treści: "szanowny akwarysto, przedłużyłeś sobie urlop o tydzień, a nam tu w sumpie zaraz zapowietrzy się pompa - proszę wyślij sąsiadkę niech doleje wody" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatecznie bez czujnika, bo sąsiedzi nie chcieli żeby ich gnębić ;P

na 2 rurkach bez rewizji.. zrobione durso a co do samego dźwięku z komina to jakoś mi nie przeszkadza, wiem że wszystko działa.


wylot powędrował wysoko dosyć choć zaworowi ufam ;)


no i stoi:)


akwajpg_rrxxnas.jpg


muszę jakoś ten komin trawą zasłonić i powinno lepszy efekt dawać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.