Skocz do zawartości

Osprzęt osprzętem ... a samo akwa


cezarix

Rekomendowane odpowiedzi

No, musze powiedzieć że 2 płyty kartonowo gipsowe oklejone terakota jako blat to bardzo odważny pomysł :)

Ja chciał bym jeszcze nawiązać do kotwienia bloczjków do ściany. Zamiast przewiercać przez 60 cm, możesz p0o położeniu jednego bloczka wbić, lub wkręcić kotwę tak, by pozostała w spoinie. Możesz do tego zastosowac takie kotwy jakimi kotwiczy się ościeżnice. W podobny sposób kotwi się ze sobą 2 warstwowe sciany z cegły, zeby sie nie przewróciły.


kot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

1. Mieszkam w domku

2. Robiąc półkę z 2 płyt k-g i terakoty nie planowałem, że będzie tam stało akwa. Napisałem o tym, żeby pokazać, że nawet tak kruchy materiał wytrzyma jeżeli punkty podparcia będą odpowiednio blisko, a ciężar równomiernie rozłożony.

3.Namawiam abyś przemyślał wysokość półki. Przy wysokości jaką ma seeman siedząc wygodnie w fotelu masz akwarium tuż pod linią wzroku(patrzysz lekko w dół). Stawiając akwarium na wys 1m będziesz widział od dołu mocno oświetlone lustro wody.

4.Jak się zdecydujesz na wyższą półkę to rozważ możliwość wykorzystania przestrzeni pod akwa na sump. Może dwa murki z bloczków na tym solidne legary drewniane lub stalowe i blat.

Przy okazji gratulacje dla staregokota za świetny artykuł o budowie sumpa.

5.Jeżeli za ścianą gabinetu masz kuchnię lub łazienkę to proponuję doprowadzenie instalacji wod-kan do sumpa (system stałej podmiany wody)

Pomyśl o tych 20 wiadrach wody noszonych co tydzień między eleganckim gabinetem, a śliczną łazienką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście półka będzie niższa, ok. 50cm,


Sump - może kiedyś - w przyszłości, na razie to dla mnie wyższa szkoła jazdy, mimo wszystko pomysł z doprowadzeniem wody jest super, nawet bez stałej podmiany, to zawsze bliżej niż do łazienki.

Co prawda za ścianą nie mam łazienki ale obok są schody a za nimi łazienka więc wystarczy rura pod schodzami :)


Na razie to się martwię żeby mi się akwa nie rozszczelniło po wlaniu 450l wody - jak ostatnio jednemu z kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od czasu rozpoczęcia tego wątku wiele się zmieniło (poza rozmiarem akwa) projekt robi fachowiec :) - bez sarkazmu - będzie sump i mam nadzieję stała podmiana też. Wszystko dzięki temu, że znalazłem tu ludzi którzy zechcieli mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.