nightdream Opublikowano 12 Października 2011 Autor #21 Opublikowano 12 Października 2011 Najbardziej to mnie ten żółtawy niepokoi, więc chyba pozostane przy Twojej propozycji Podsumowując, będzie: 1x AM Reef White 15kK 1x AM Planta Grow statecznik Philips 2x80 HF-PERFORMER II / TRIDONIC Zastanawiam sie tylko jeszcze czy dawać do świetlówek odbłyśniki i czy bez problemu bedzie sie domykać wieko pokrywy...
Perez666 Opublikowano 12 Października 2011 #22 Opublikowano 12 Października 2011 A gdyby tak zrobic zestaw zlozony z AM Reef white 15kK i AM Reef white 10kK? Bardzo dobre zestawienie, sam takie miałem i było idealnie.Żadnej landrynkowej poświaty czy też żółtej. Imho najlepsze zestawienie świetlówek o barwie 10 i 15k.
nightdream Opublikowano 12 Października 2011 Autor #23 Opublikowano 12 Października 2011 Z Wami to można oszaleć Perez a jak z tymi glonami? Nie będą za szybko rosły?
Perez666 Opublikowano 12 Października 2011 #24 Opublikowano 12 Października 2011 To zależy od kilku czynników, nie tylko od oświetlenia.U mnie rosły ładnie, z tym że każdy pysior był zawodowym "ogrodnikiem" i za długie to nie urosły Bierz w ciemno ten zestaw, a z glonów to się powinieneś cieszyć a nie martwić że będą(bądź nie)szybko rosły.
nightdream Opublikowano 14 Października 2011 Autor #25 Opublikowano 14 Października 2011 W takim razie obie będą AM Reef White, jedna 15kK, a druga 10kK. Tylko po tym, co napisał Daniel, jednak dam dwa stateczniki. Dawać te odbłyśniki, czy nie? Czy wejdą one pod pokrywę bez problemu? (pokrywa made by retez
Perez666 Opublikowano 14 Października 2011 #26 Opublikowano 14 Października 2011 Odbłyśniki możesz kupić później gdy stwierdzisz że masz za mało światła. Dwa stateczniki to świetne rozwiązanie
danielj Opublikowano 14 Października 2011 #27 Opublikowano 14 Października 2011 Haha , właśnie tak jest z doradzaniem w kwestii barwy światła , każdy ma swój gust:) Co do odbłyśników, zawsze to więcej lumenów na wodę pada , jak polubisz jasne akwaria , dołożysz jeszcze światełka:) W moim nowym planowanym baniaczku , będzie ok 0,5W/l po prostu lubię słońce:)
nightdream Opublikowano 14 Października 2011 Autor #28 Opublikowano 14 Października 2011 I znowu dales mi do myslenia, bo tez lubie jasne baniaki Moze cos doloze...
danielj Opublikowano 16 Października 2011 #29 Opublikowano 16 Października 2011 Więc może pójdziesz w stronę LED? Ale to już inna liga cenowa , choć efekt jest niesamowity. Coś jak HQI z miękkością T5 , przynajmniej ja to tak odbieram. A w cenie ok 2,5k pln , miałbyś lampę ze wschodami i zachodami słońca , oraz fazami księżyca (choć muszę przyznać , że to już bajer dla wymagających:P)
Sir_Yaro Opublikowano 16 Października 2011 #30 Opublikowano 16 Października 2011 Ledow za 2500??? Chyba ciut przesadzasz... Za ta cene kupisz ok 500 gotowych modulow (swiatlo biale) dajacych circa 50.000 lumenow!!! Przy takim oswietleniu to ryby by spierniczaly z akwa jak szalone, a nawet piasek by daleko w tyle nie zostal.... No chyba ze mowa o gotowych lampach ktore kosztuja 5-10x wiecej niz materialy z ktorych sie skladaja.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się