Skocz do zawartości

Fluval FX5 - zapowietrzony


koper470

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jedynymi wkładami w filtrze jest ceramika fluvala biomax. Luz w koszykach od krawędzi jest co najmniej 2cm jak nie więcej. Dzwoniłem do Gościa od którego kupiłem filtr, lada dzień wysyła mi nowy. Mam zobaczyć jak będzie i odesłać zepsuty lub dwa. Trafiłem naprawdę na uczciwego allegrowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie w narurowcu i też nie wiem do końca jak to się dzieje, że Grundfos co chwila syczy od nadmiaru powietrza i wyrzuca do baniaka powietrze a jak wyłączę system nie ma wycieku. Myślę, że problemem zarówno u ciebie jak i u mnie jest jednak uszczelnienie, powietrze jest większym weryfikatorem szczelności i występuje jakaś mikro nieszczelność powietrze załapuje się tą szczelinką i wprowadza się w obieg. Zmiana filtra pomoże bo to są dobra urządzenia bujają się od lat w 3 akwariach i są bez zarzutu. U mnie chyba będę musiał wołać hydraulika i zmienić jedną z kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ten filtr uzywam okolo 3 lat jest jeszcze jeden sposób na niego wziasc zamknoć zawory i odpiac zawór wylotowy nastepnie popuscic delikatnie zawor zalewowy do momentu az sie przeleje woda pod pokrywa jest powietrze jak nie ma zbyt duzego spadku wody ze zbiornika to ma problem z wypchaniem tego powietrza ten sposób sie u mnie sprawdza a tez borykalem sie z nim nawet do 5 dni az przestanie chlupotac podaje swoj tel.w razie co prosze jutro dzwonic to wytłumaczę dokladniej 606493226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie filtr przy uruchomieniu zalewa się dobrze, a wnioskuję to z tego, że przez pierwszą godzinę filtr działa dobrze. Z czasem jak by zaczynał nabierać powietrza, tego powietrza nabiera się na tyle dużo, że filtr nie daję sobie rady z odpowietrzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyszedł mi filtr z reklamacji, nowy. Niestety problem jest taki sam. Podejrzewam że problem leży w ustawieniu filtra, ale mniejsza z tym. Gość od którego kupiłem FX5 proponuje mi w rozliczeniu Fluvala 405 + zwrot pieniędzy lub dwa filtry fluval 450 bez pieniędzy. Może coś doradzicie?

Dla przypomnienia: akwa 375 (standard), obsada: narazie 6xred red, dojdzie jeszcze ok 10xPseudotropheus sp. elongatus Chewere. Próbuje urządzić tak akwarium aby nie instalować filtra mechanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wina nie leży po stronie filtra tylko jego ustawienia, to tak "na chłopski rozum" podobna sytuacja może wystąpić w przypadku każdego innego filtra np. tego Fluvala 405, o którym piszesz.


Nie wydaję mi się. Jak oddaję FX5 do reklamacji to chodzi u mnie fluval 204 i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z czego ta sytuacja wynika....

NIe jestem jakimś ekspertem od filtracji, ale wydaje mi się, że do takiej obsady jak napisałeś spokojnie wystarczyłby Ci do filtracji biologicznej Fluval 305 (sam miałem taki filtr, wprawdzie w trochę mniejszym akwarium i trochę mniej zaludnionym i byłem z niego zadowolony), a ewentualnie jako mechanik - Fluval 405, choć może przemyśl temat i zastanów się może jednak nad czymś do środka. Będzie lepiej się sprawdzał, a zaoszczędzone pieniążki przeznaczysz na ryby :-) Ale to jest tylko taka moja nieśmiała sugestia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.