Skocz do zawartości

Akwarium 180 l narożne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje założyć akwarium 180 l.Przez ok. 6 lat było w świetnym stanie.Niestety po wypadku (padła grzałka) akwarium stoi puste od jakiś 3 miesięcy.Ostatnio jakoś zainteresowała mnie akwarystyka Przez te 6 lat kiedy byłem maluchem nie miałem zielonego pojęcia,teraz mam zamiar przywrócić temu zbiornikowi dawne lata świetności.Bardzo ale to bardzo spodobało mi się malawi. Chciałbym mieć jakieś żółte i niebieskie rybki z tego biotopu.Dałbo by radę coś dobrać ?

Akwa ma wymiary 70x70x110 (180) l


Sprzęt:

Filtr fluval 204

2 napowietrzacze

Oświetlenie:Do kupienia na nowo spaliło się,również prosiłbym o dobór mocy i temperatury.W pokrywie jest miejsce na 2 świetlówki.

Filtr sterylizacyjny tetra tec UV 400 bodajże.

Reszta potrzebnych rzeczy sitka odmulacze,kotniki itd. są

Grzałka:Do kupienia tutaj też prosił bym o radę 150 w wystarcza ?



Zdj :

http://zapodaj.net/1b93afc927a8.jpg.html


Chciałbym żeby moje akwarium wyglądało tak :

[ame]

[/ame]


Z góry dziękuje Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.

co do obsady (zotle niebieskie rybki) to idealnie by ci podpasowalo stadko Pseudotropheus saulosi, samce dorosle sa niebieskie z czarnymi pasami, samice zas wpadaja w kolorek zolty, sa, mam w swoim akwa ok 150 litrowym stadko 12 sauloskow gdzie sa dwa bardzo ladnie wybarwione samce.

tlo mozesz spokojnie wykonac samodzielnie, do wyboru jest sporo materialow(lupek, piaskowiec, granit, bazalt, male kamyczki otoczaki).

co do grzaleczki to spokojnie wystarczy 150w

potrzebny ci bedzie mocny filtr wewnetrzny jako mechaniczna filtracja poniewaz pyszczaki dosc mocno brudza.

ja polecam firme atman 203.(sam taki posiadam w swoich akwariach)

piasek znajdziesz na skladzie zwykly rzeczny drobny, kwarcowy itp.

do tego wyszukac w terenie jakies ladne skalki i mozna powoli startowac.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak dobrać ilość samców samic ?

Naprawdę musiałbym zmieniać filtr ? Ten nie nadaje się ? Jest bardzo wydajny.Wielki kubeł myślę że da radę.

--

Ok,zadam jeszcze jedno pytanie czy do tego gatunku saulosi można dodać jeszcze takie pomarańczowe rybki takie jak na tym filmie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz jako mlodziez (mlode), ja do swoiego 144l zakupilem 10 sztuk, z tego jak podrosly to zostawilem 8+2(samice+samce)

plec ci sie ukaze jak rybki beda dorastac samce beda nabieraly niebieskich kolorow, po tym poznasz jak ci sie w stadku rozlozy plec.

mysle ze tych sauloskow mozesz na poczatek zakupic 10-12 sztuk.

co do rybek z filmu to moim zdaniem nie mozna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubelek moze byc jak najbardziej.

do do tetry to sam nie wiem, ja sam nie stosuje sterylizacji w malawi wiec w tej kwestii najlepiej jak sie wypowie ktos bardziej zaawansowany w malawi.

ja polecam Atman AT-203 + do tego jakas wieksza gabka i bedzie czyscil ladnie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a taka obsada ?

Cynotilapia Afra 1+3

Labidochromis sp. Hongi 1+2

Maylandia Estherae Red Red 1+6

Pseudotropheus Elongatus 1+1


znalazłem ją tu :

http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=11428

i bardzo mi się podoba ? A akwarium ma 160 l.Żeby nie było że jestem jakiś nie kumaty ,że 2 gatunki od 200 l ale tu widzę ze przy 160 l jest dużo innych i chciałem się dowiedzieć czy coś takiego miałoby sens w tym moim zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego akwa to aż dziwi mnie że nie było krytyki odnośnie obsady ale pewnie już brakło słów:mrgreen: Dla redów 240l to minimum i to w obsadzie jednogatunkowej o niezgodności żywieniowej nie wspomnę.

Koledzy dobrze piszą do narożnego 180l to jeden gatunek małej mbuny i tu najładniejsza opcja to Saulosi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.