Skocz do zawartości

Nimbochromis Livingstoni


bezsenny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam akwarium 720l , a w nim;

Aulonocara lwanda 3 na 5

Copadichromis virginalis gold 3 x 5

Otopharynx lithobates 1 x 3

Lethrinops lethrinus 1 x 3

Metriaclima msobo magunga 3 x 5

Melanochromis parallelus 1 na 3

Nimbochromis Livingstoni 1na 3 + 9

I tu pojawia się problem odkąd młode nimbo podrosły do około 4 cm. Samiec zaczął polować na tzw. śpiocha jest blado szary, rzadko pojawiają się u niego kolory, czy to normalne?

Takie zachowanie zaczęło występować dopiero gdy małe podrosły, gdy wycierały się inne ryby tego nie zauważylem.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo rybki albo pip.. :)

zdecydowałeś się na malawi i musisz liczyć się z takimi sytuacjami, to nie amano gdzie o wszystkim decydujesz i nawet ławica razbor ustawi się w jednym kierunku do zdjęcia


chyba każdy kto świadomie wybiera nibo-cielaczki ma nadzieję i czeka, aż zaczną polować na tzw. śpiocha i za bardzo nie jest zaskoczony z tego faktu, domyślam się, że kupiłeś nimbo z przekonaniem, że będą zjadać nadmiar narybku i tyle, niestety to nie tylko porządkowi w akwarium ale kolejny gatunek dużego pyska, który w każdej chwili może właśnie zburzyć Twój wizerunek akwarium i przejąć jego spory kawałek dla siebie, mało tego jak masz w miarę drobny żwirek lub piasek to może zrobić niezłe przemeblowanie - u mnie potrafił nabrać pełen pysk piachu i wypluć go na drugim końcu akwarium :)


po prostu musisz albo zmienić obsadę albo pogodzić się z tym co się dzieje i obserwować co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego się tu spodziewasz? masz obsadę od spokojnej ryby (aulonocara) poprzez othoparynxy i następne po kilerka, który w tym akwarium na 100% będzie panem, IMHO najnormalniejsza sprawa że drapieżnik pozamiata wszystkie inne ryby do rogu.

Jedyna rada - zmienić obsadę, na bardziej "krwiożerczą", albo pozbyć się drapieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decydując sie na tak silnego drapieżnika powinieneś wziąć pod uwagę taką sytuacje. Nimbo to bardzo silne ryby samiec lubi mieć rewir. Słowem ogromne problemy w czasie tarła. U MARS-a nimbo potrafił spacyfikować 35 cm Bucka ale tam chociaż jak zagonił czy pogonił to nie zabił bo i rywal był niemały. IMHO przy twojej obsadzie będziesz miał wiecej problemów niż radości. Ten klocek bardziej nadaje sie do np dwugatunkowej obsady z innymi krodkodylkami. Do twojej obsady lepszy byłby mniej agresywny rybojad jeśli juz takiego chcesz mieć, Stigmatochromis modestus czy popularna "Frejka" fajny byłby też Dimidiochromis strigatus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Harisimi to obsada ustalona przez Ciebie, moja skromna osoba dołożyła tylko nimbo.

Niestety chyba popełniłem błąd, choć od wczoraj gdy wyłowiłem młode sytuacja się uspokoiła , ale samiec dalej nie pobiera pokarmu. Zobaczę co będzie .

Gdy wpuszczałem młode nimbo było ich 8 szt. w tym 2 samce musiałem odseparować 2 samca gdyż bardzo ze sobą walczyły i sytuacja się uspokoiła samiec miał swój rewir, ale nie ganiał tak innych ryb.

Teraz gdy po raz 1 nimbo się wytarły samiec zaczął polować na śpiocha oraz ganiać inne ryby.

Mam nadzieję że sytuacja sie uspokoi.

Chciałem jeszcze podziękować tobie Wojtku za Lethrino nie wierzyłem tobie że to tak piękne ryby.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam hodowlę owiec austarlijskich, do stada poleciłem owce czarne, białe i zielone.

Potem gość miał do mnie pretensje bo mu wszystkie owce pozdychały, a on tylko do poleconej obsady dokupił jednego wilka.

Mam nadzieję, że rozumiesz aluzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.