gianni Opublikowano 6 Lipca 2011 #1 Opublikowano 6 Lipca 2011 Witam. Na początek regulaminowe dane: wielkość akwarium- 450l obsada- Zebra Gold Kawanga, Sciaenochromis fryeri, Aulonocara stuartgranti "Ngara", Pseudotropheus saulosi, Zebra chilumba maison reef (w sumie 30ryb) filtracja- mechaniczna Atman203, biolog- tetra tec 700+ hydroponika 100cm z keramzytem parametry- NH3 0, NO2- 0, NO3- ostatnio dość spore przez rzadsze podmiany: 50, 60mg, Ph- powyżej 7,5 , na twardość brak testów. karmenie- zazwyczaj 2Xdziennie- rano: zmieszane w równych proporcjach dainichi ultima krill baby, naturefood premium cichlid medium i hikari cichlid excell sinking mini, a wieczorem- spirulina jbl 40% podmiany wody- co 7, 10dni 10% Zauważyłem właśnie że z gold kawangą stało się coś niedobrego. Nie piszę jaka płeć bo naprawdę ciężko mi to określić, mam dwa wybarwione samce i nie wiem czy to ukryty samiec czy samiczka. Ma około 7cm i niecały rok. Okolica odbytu u ryby bardzo się powiększyła, zrobił się tam otwór który jest naprawdę spory, dodatkowo coś tam jeszcze wystaje. To na pewno nie początek składania ikry, i nie wystające pokładełko. Ryba dziś nie przyjęła pokarmu, oddycha trochę szybciej i delikatnie się chwieje, widać ogólny niepokój. Wczoraj było z nią wszystko ok. Załączam kilka słabej jakości zdjęć robionych telefonem, może pomogą w diagnozie. Z góry dzięki za pomoc
gianni Opublikowano 7 Lipca 2011 Autor #2 Opublikowano 7 Lipca 2011 Dziś odłowiłem rybę do kotnika, cały czas jest wzdęta, chowa się ale w miarę normalnie pływa. Czy to może być bloat? Czy leczyć ją metronidazolem? Inne ryby wydają się na razie być ok. Jak ją odławiałem zrobiłem jeszcze parę zdjęć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się