gianni Opublikowano 25 Lutego 2011 #1 Opublikowano 25 Lutego 2011 Zauważyłem dość dziwną rzecz- na powierzchni wody jak i po wzmocnieniach skaczą jakieś mikroskopijne robale :? Czułki, kilka nóżek. Co to może być? Czy mogą być groźne dla ryb i czy pozbyć się ich? Akwarium to standard 450l, dojrzałe bo zalane wrzesień 2010. Parametry w normie, filtracja mech. At-203, biol. tetra 700 która napędza hydroponikę 100cm z karemzytem. Obsada to podrostki jak w podpisie
leeri Opublikowano 25 Lutego 2011 #2 Opublikowano 25 Lutego 2011 zaglądnij pod ten link, może coś doczytasz i podpasuje pod Twój przypadek http://www.akwarium.net.pl/forum/choroby/biale-kropki-na-pletwach-i-ciele/?prev_next=next
gianni Opublikowano 25 Lutego 2011 Autor #3 Opublikowano 25 Lutego 2011 Dzięki za podesłanie linka, wydaje mi się że to są skoczonogi i całe szczęście, bo nie są groźne dla ryb. Ja nie dam rady zrobić zdjęcia bo nie mam sprzętu. Otworzyłem tylną część pokrywy której zazwyczaj nie ruszam i tam na wzmocnieniu jest ich więcej niż z przodu. Zgromadziło się tam dużo pokarmu i glonów, dawno nie czyszczonych. Myślę że jak to przy podmianie dobrze wyczyszczę powinien problem zniknąć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się