Skocz do zawartości

zachowanie labido yellow zaloty czy walka o teren


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam z powodu "zasiania" przez mojego samca samicy odizolowałem ją bo strasznie ją ścigał.

Zakupiłem nową samice (pewna na 95% że samica) by jaką miał , lecz ją strasznie ściga nie wiem czy to zaloty czy walka o teren (istnieje 5% że to samiec) . Jak rozpoznać co do niej czuje ? Nowa jest drugi dzień.

Opublikowano

Wyślij sms o treści : co czuje pod nr.4488...

A tak na poważnie - nowa samica, to porównywalne z wrzuceniem "starej" samicy po inkubacji po ok 20-30 dniach. Dostaje manto i tyle. Nowy samiec pokazuje jej gdzie jej miejsce. Ot tyle. Samiec widać jest jakimś agresorem i tego nie zmienisz.

Imo największym błędem było odłowienie samicy, która także dostanie po dupie jak wróci do baniaka.

Opublikowano

Jeszcze wiekszym bledem jest trzymanie tych ryb w parach i dokupowanie do doroslych osobnikow innych ,strasznie ja scigal wiesz dlaczego? bo jego agresja jest skupiona tylko na niej i pewnie nie wiesz czemu tak sie dzieje ? poniewaz niema innych samic tego gatunku.

Ciesz sie ze masz w miare lagodny gatunek u np;auratusa takie kombinowanie to smierc niemal kazdej nowej samicy.

Opublikowano
nowa samica, to porównywalne z wrzuceniem "starej" samicy po inkubacji po ok 20-30 dniach. Dostaje manto i tyle. Nowy samiec pokazuje jej gdzie jej miejsce. Ot tyle. Samiec widać jest jakimś agresorem i tego nie zmienisz.

Imo największym błędem było odłowienie samicy, która także dostanie po dupie jak wróci do baniaka.


Z tego co wyczytałem to przed rzuceniem nowych czy też starych po inkubacji wskazane jest wyłowienie wszystkich przemeblowanie wystroju i wrzucenie z powrotem , w ten czas bedą zajmować od nowa rewiry .(Dobrze ?)



Jeszcze wiekszym bledem jest trzymanie tych ryb w parach i dokupowanie do doroslych osobnikow innych ,strasznie ja scigal wiesz dlaczego? bo jego agresja jest skupiona tylko na niej i pewnie nie wiesz czemu tak sie dzieje ? poniewaz niema innych samic tego gatunku.

Ok w parach odpada to oddzieliłem.

Wyjście jest jak wrzuce jeszcze dwie samice?


Dla sprostowania to jak zakupiłem Labodo 3szt. na samym początku to były zbyt małe ,okazało się że jest jedna samica i dwa samce w tym jeden dużo młodszy.

Po obserwacjach zauważyłem że samica jest "zasiana" więc postanowilem ją odlowić by pomóc młodym (jeszcze nigdy nie miałem ).


By utrzymać równowage zakupiłem nową samice . Również po obserwacjach widze że ten najmłodszy (już dorasta i interesuje się samicą) ,więc wg was co zrobić ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jeżeli akwarium Malawi, to na rośliny za bardzo się nie nastawiaj, chyba że glony na kamieniach. Co do wyboru lampy, zależy jaki budżet przewidujesz, ale weź pod uwagę, że oświetlenie, podobnie jak filtracja, to dwie rzeczy, na których nie warto za bardzo oszczędzać. Jeżeli nie masz pewności, jakiego światła potrzebujesz, najlepszym (choć nie  najtańszym) rozwiązaniem są belki oświetleniowe i to nie te z najniższej półki. Ja używam i mogę Ci ze spokojnym sumieniem polecić lampy Entriq firmy Skylight. W ofercie jest 10 rozmiarów od 15 do 150 cm, więc coś dobierzesz. Lampy są programowalne, sterowane smartfonem. Szerokie spektrum widma światła pozwala zastosować je w każdym rodzaju akwarium, a łatwość zmieniania ustawień daje możliwość dobrania takiego oświetlenia, jakie Ci pasuje. Filmy o tej lampie, podobnie zresztą jak i o innych rodzajach oświetlenia znajdziesz na YouTube, np. na kanale 'Podwodne światy".  Oczywiście zapewne modele innych firm też oferują podobne, a może nawet lepsze możliwości, ale opisuję Ci to co używam i z czego jestem zadowolony.
    • Kurczę.  Chyba nie potrafię wytłumaczyć o jaki chodzi mu przypadek… ale jeszcze raz.    zatykamy możliwość powrotu wody do sumpa.  ostatnia komora ma pompygdzie woda wraca do Akwa. Tam jest również czujnik dolewki i wlewa się woda.  zatkany powrót, woda dalej dolewa się przez pompy, komora pusta wiec czujnik dolewki dolewa wodę i pompy ją wlewają. Wtedy przelewa się góra przez akwarium na mieszkanie.    najlepiej by było odciąć zasilanie z pomp gdy tylko będzie pusta komora. I wtedy też żeby dolewka się zatrzymała. Takie awaryjne odcięcie zasilania. Tylko nie mam pomysłu jak.    Zatkanie jest możliwe np gdy wpadnie ryba i bokiem zatka rewizję a główna rura spustowa również się zatka.    moze maloptawdopodobne ale możliwe i chciałbym taki przypadek Wykluczyć.     Góry dzięki za pomysły. 
    • Moje Synodontis njassae nie wygryzają tła strukturalnego (dotyczy to dwu zbiorników i długiego czasu)
    • Witam,    Panowie mam pytanie czy wasze sumiki także mają zdolność do wygryzania tła modułowego?  Od jakiegoś czasu zauważyłem że z małej dziurki na narożniku powstała większa i ilość się zwiększyła.    
    • Może warto jeszcze raz przemyśleć projekt. Jeśli udało się zrobić dolewkę, to może da się również zrealizować stałą podmianę wody. Potrzebny będzie tylko odpływ do kanalizacji. Można to zrobić przez wykonanie otworu w sumpie – w komorze pompy – oraz zastosowanie: śrubunku, kolanka, sitka do regulacji poziomu. Do ustalenia stałego poziomu podmiany możesz użyć kroplownika z kompensacją ciśnienia. Rurkę doprowadzającą wodę można poprowadzić w rurze odpływowej do kanalizacji – w celu odzyskiwania ciepła w chłodnych miesiącach. Dodatkowo warto rozważyć wykonanie wyższego akwarium, zintegrowanego z pokrywą, które mogłoby pełnić funkcję magazynu wody na nieprzewidziane sytuacje (raz uratowało dom – moje rozwiązania znajdziesz w stopce). Otwór w sumpie może znajdować się w innym miejscu – ale trzeba się liczyć z wszystkimi tego konsekwencjami. Pamiętaj, aby policzyć spiętrzenie na grzebieniu przy danej wydajności pompy – pozwoli to dobrać odpowiednią wielkość komory pompy i zabezpieczyć się przed zatkaniem spływu. Z rozwiązań DIY możesz też użyć np. ESP32 + czujnika poziomu cieczy + ESPHome do sterowania elektrozaworem. Ja ogarniam teraz problem parowania i wyłączonej wody w domu przy długich wakacjach... będę zdalnie włączał wodę  
    • Poszukałem, poczytałem, przemyślałem i .... zrezygnowałem 
    • W takim razie nie jasno to opisales, bo z powyższego cytatu wynika, że już wypompowanie wody z ostatniej komory przeleje zbiornik. Chyba jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zamontowanie czujnika poziomu wody w kominie, który po osiągnięciu minimalnego poziomu rozłączy pompę w sumpie. Nawet nie wiem czy są takie czujniki🤔 coś musisz wykombinować. 
    • Ok. Jest maloprawdopodobne.  mnie nie chodzi o to że woda z ostatniej komory się nie zmieści do Akwa. Chodzi o przypadek gdzie zatkany jest komin a dolewka cały czas działa i dolewa a pompa pompuje.  myślałem o jakimś awaryjnym odcięciu zasilania od pomp w przypadku całkowitego braku braku wody w ostatniej komorze.    chyba że ktoś ma inny pomysł. 
    • I to jest najbardziej ryzykowne, bo może się zdarzyć że wyporność tła naruszy Ci wytrzymałość tylnej konstrukcji akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.