Skocz do zawartości

Pyszczaki ocierają się o kamienie


skoraikosci

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lukasz830302 napisał:

Panowie, ale tak bardziej serio proszę :) - co z tą moją porcją granulatu  dla ryb ?:) 

...przy tej ilości ryb co masz i biorąc pod  uwagę ,że są to ryby młode to odejmij troszkę. Ryby zawsze zjedzą tyle ile im dasz. Ale weź pod uwagę ,że przekarmianie szybciej zaszkodzi jak niedokarmienie.  Przekarmianie ma wpływ nie tylko na zdrowie czy kondycje ryb ale również na parametry wody. Ciut odejmij i będzie OK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmisz ryby pokarmami Naturefood. Tak jak napisałem wcześniej, też karmię tymi pokarmami i zaobserwowałem, że po namoczeniu zwiększają co najmniej dwukrotnie swoją objętość. Spróbuj namaczać przez jakiś czas, zobaczysz czy będzie zmiana. Po namoczeniu wylewam pokarm na drobne sitko i tak karmię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, podajesz rybom codziennie rano Premium Cichlid i raz w tygodniu Color Plus. Podawaj Premium Cichlid co drugi dzień. Saulosi to pysie wszystkożerne, ale z przewagą roślinnego, więc głównym pokarmem powinien być Premium Cichlid Plant, a może lepszy by był Supreme Plant. Premium Cichlid i Color Plus powinny być uzupełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, lukasz830302 napisał:

oto i porcja, jaką daję rybom .. - jest OK, czy za dużo tego jedzenia.. ? 

20170321_181736.thumb.jpg.3f5775432c31676cd4de544276a7fe8d.jpg

Moim zdaniem za dużo podajesz pokarmu dla swoich rybek...

Karm ryby połową tej dawki...

Dodam że podobną dawką jak na fotce karmię dorosłe ryby u siebie...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...
Godzinę temu, Darex65 napisał:

Witam moje odczasu ocieraja się bokami o piasek tak jakb je cos swedzilo

Sprawdź parametry wody. U mnie pojawiało się takie zachowanie jak już jest czas na podmianke wody i czasami no3 trochę rośnie za mocno. 

Jak nieco, tak na oko za często widzę że ryby się ocierają to podmieniam około 20% wody, sprawdzam no3 i próbuje je trochę zbić. Odrobinę je przeglodze, chociaż pół dnia. Wiem szok :) Dosypuje mają dawkę bakterii a tak jakby się coś psuło. Wodę podmieniam równo co 3 tygodnie. Rybom to pasuje, chyba. Ale jednocześnie widzę że to graniczny termin. I już w trakcie dolewania świeżej są po chwili odrobinę bardziej żwawe. 

Sprawdź filtry albo prefiltry czy nie są brudne. 

Użytkownik deccorativo miał kiedyś w jakimś wątku fajną myśl o kupach. Jakoś mi to tak utkwiło w pamieci. Może to kiepsko brzmi jak próbuję to opisać ale chodzi o to żeby w razie podejrzenia że wszystko w filtrze albo w prefiltrze jest hmm mocno w kupach i wszelkich odpadach/brudach to wypadałoby to wyczyścić jak najprędzej. I trzeba to robić w miarę często, jak najczęściej się da. Tak będzie lepiej dla wody i dla ryb. Woda będzie zdrowsza i tym samym ryby. 

Pilnuję się tej prostej "zasady" i efekty są pozytywne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.