Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Ze wskazaniem na mięsko,więc znów mam rację :wink:


z politowaniem czytam te wypowiedzi. Ryb żywiących się bentosem, zooplanktonem nie można nazwać rybami mięsożernymi.

Od tego należy zacząć. To że nie jest roślinożerną rybą nie oznacza równocześnie że jest mięsożerna.


Bo choć odżywia się pokarmem zwierzęcym (owady, skorupiaki) nie poluje już na inne ryby, nie żywi się padliną. A narybek innych gatunków - to jeszcze nie ryby, bo zaliczane są również do planktonu.


Problem w dyskusji leży zapewne po stronie - nomenklatury. Więc należy sobie wyjaśnić pojęcia. No i dostowac do ogólnie przyjętych norm. gdzie ryba mięsożerna posiada całkowicie odmienne menu, od opisywanego gatunku.

Opublikowano

Chyba oczy zgubiliście :mrgreen:


Pisałem preferencje mięsne


Tak jak saulosi jest wszystkożerny z preferencjami roślinnymi tak flavus jest wszystkożerny ale ma preferencje mięsne...


Jak nie wierzycie to wasz problem...

Opublikowano
Chyba oczy zgubiliście :mrgreen:


Pisałem preferencje mięsne


Tak jak saulosi jest wszystkożerny z preferencjami roślinnymi tak flavus jest wszystkożerny ale ma preferencje mięsne...


Jak nie wierzycie to wasz problem...



a nie prawda - flavus czeka na spadanie meteorytów z kosmosu i nimi się żywi - Jak nie wierzycie to wasz problem...


No i udowodnijcie mi że nie mam racji.

Opublikowano

Jak widać, na takie tematy nie warto rozmawiać na tym forum,lepiej zająć się doradzaniem Saulosi,rdzawego i maingano do każdego akwarium...


A ta powyższa wypowiedź tylko potwierdza,że głupot tu nie brakuje...

W nazwie pasowała by wam:


"Polskie Stowarzyszenie Miłośników Głupoty" :mrgreen::evil::twisted:

Opublikowano

Tak jak i głupoty nie brak tu betonu, który nie odróżnia głupoty od ironi, jak i nie potrafi potwierdzić swoich tez przez podanie jakichkolwiek linków, pomimo próśb wielu forumowiczów.

A najmocniejszy twój argument to

Chyba oczy zgubiliście :mrgreen:


Jak nie wierzycie to wasz problem...


Po drugie nie ma obowiązku przynależności ani obowiązku odwiedzania nas, załóż swoje forum, promuj swoją wiedzę na nim, zobaczymy na jakim poziomie wtedy będzie.

Bo tutaj niestety poklasku nie znajdziesz, bo albo wszyscy są głupsi od ciebie, albo na odwrót.

Opublikowano
Jak widać, na takie tematy nie warto rozmawiać na tym forum,lepiej zająć się doradzaniem Saulosi,rdzawego i maingano do każdego akwarium...


A ta powyższa wypowiedź tylko potwierdza,że głupot tu nie brakuje...

W nazwie pasowała by wam:


"Polskie Stowarzyszenie Miłośników Głupoty" :mrgreen::evil::twisted:



To że po raz kolejny nie masz racji,nie uprawnia cię do obrażania ludzi udzielających się na tym forum którzy mają większą wiedzę i doświadczenie w hodowli pyszczaków.Tak więc proponuję zamknąć pys...gębę i nie udzielać się więcej,bo nic pożytecznego nie wnosisz....

Opublikowano

Jeśli kolega Polit jest przekoanany,że moralnie wygrał to starcie to nic nie poradzimy :) Czy mięsożerna ryba musi być drapieżnikiem? A co z Genyochromis mento i innymi żywiącymi się łuskami, w zasadzie poluje,roslin nie, kolejna zagadka. http://malawicichlids.com/mw01100.htm -ciekawa strona,gdzie można zorientować się codo diety ryby po budowie pyska, wg niej ps. flavus pasowalby do grupy ozn. "aufwuchs" czyli glony porastające skałę i wszystko co się tam znajdzie.

Btw. ps. saulosi nie pogardzi takim slimakiem ale miesozerną rybą bałbym się go nazwać.

Opublikowano

Polit , zaczynasz być żałosny , żadnych argumentów , "autorytety"też liche.

Prosisz się o bana , ale go nie dostaniesz:)A dlaczego?

Bo mimo , że nic nie wnosisz merytorycznie , na innych forach ogłosiłbyś się męczennikiem za Malawi.

A po prostu ani doświadczenie , ani wiedza z Twych postów nie przemawia, niestety.....

Opublikowano

wszystko już zostało powiedziane, dalsze rozmowy doprowadzić mogą tylko do eskalacji więc moją propozycją jest zamknąć ten wątek, do czasu aż ktoś nie wniesie czegoś nowego, lub nie poprze swojego zdania jakimiś mocnymi argumentami.

W tym temacie jak narazie niczego nowego się nie dowiemy, więc szkoda strzępić jęzory.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.