Skocz do zawartości

karmienie pyszczaków saulosi


tata

Rekomendowane odpowiedzi

mam zbiornik 112 litrów,długość 80 cm.w zbiorniku żwir kwarcowy,kryjówki z piaskowca.filtr kubełkowy fluval 104 plus napowietrzanie. mam 10 sztuk saulosi.proszę o radę czym je najlepiej karmić żeby nie mieć niespodzianek.na razie są karmione pokarmem z tropicala cichlid color.po poprzedniej hodowli został mi pokarm green algae wafers który też im podaję-zabijają się zanim.raz w tygodniu dostają również trochę pokarmu mrożonego.rybki są małe 3-4 cm.z góry dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za małe masz akwa jak na 10 saulosi , ale mam nadzieję , że gdy się wybarwią to ustalisz obsadę w okolicach 2+5 :D

A teraz do rzeczy:

Cichlid color możesz podawać jako uzupełnienie diety raz na jakiś czas, chociaż IHMO jest on wogóle zbędny.

Możesz podawać wszelkie pokarmy na bazie roślin , zarówno granulowane jak i płatkowane (przy granulkach musisz pamiętać o ich wcześniejszym namoczeniu gdyż pęcznieją) .

Z tych popularnych to będzie:

Tropical Malawi

Tropical BioVit

Spirulina Tropical zwykła lub 36%

Tetra Phyll

Tetra Pro Vegetable

Sera Flora

Sera Granu Green

Argo Vegetal


Z lepszych pokarmów możesz kupić Spirulinę OSI lub Hikari , a z nowości pokarm Dainichi.

Wafle możesz podawać spokojnie , u mnie wszystkie ryby nię nimi zajadają :D

Z mrożonek podawaj Artemię , cyklopa , wodzienia , ale właśnie raz , może 2 razy w tygodniu.

Możesz także podawać naturalne pokarmy jak np. szpinak , sałatę lub gotowaną bez soli marchewkę , oczywiście rozdrobnione tak , aby rybcie mogły je połknąć :D


Udanej przygody z Malawi życzę:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saulosi nie są typowymi roślinożercami i lubią urozmaicać dietę o pokarmy pochodzenia zwierzęcego (np. artemie). Zdarza się, że zżerają małe świderki albo inne ślamaki o miękkich muszlach. Można więc stosować bardzo urozmaicona dietę z pokarmem dla paletek włącznie (oczywiście bez przesady). Tak więc kucharzu do dzieła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę za małe masz akwa jak na 10 saulosi , ale mam nadzieję , że gdy się wybarwią to ustalisz obsadę w okolicach 2+5 :D

A teraz do rzeczy:

Cichlid color możesz podawać jako uzupełnienie diety raz na jakiś czas, chociaż IHMO jest on wogóle zbędny.

Możesz podawać wszelkie pokarmy na bazie roślin , zarówno granulowane jak i płatkowane (przy granulkach musisz pamiętać o ich wcześniejszym namoczeniu gdyż pęcznieją) .

Z tych popularnych to będzie:

Tropical Malawi

Tropical BioVit

Spirulina Tropical zwykła lub 36%

Tetra Phyll

Tetra Pro Vegetable

Sera Flora

Sera Granu Green

Argo Vegetal


Z lepszych pokarmów możesz kupić Spirulinę OSI lub Hikari , a z nowości pokarm Dainichi.

Wafle możesz podawać spokojnie , u mnie wszystkie ryby nię nimi zajadają :D

Z mrożonek podawaj Artemię , cyklopa , wodzienia , ale właśnie raz , może 2 razy w tygodniu.

Możesz także podawać naturalne pokarmy jak np. szpinak , sałatę lub gotowaną bez soli marchewkę , oczywiście rozdrobnione tak , aby rybcie mogły je połknąć :D


Udanej przygody z Malawi życzę:))


dziękuje za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.