Skocz do zawartości

System filtracyjny Bioflow 6.0 1000l/h w akwa 180l.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
System filtracyjny Juwela oferuje stabilną i efektywną dwuetapową biologiczną


Dwuetapową, tzn? Rozumiem, ze chodzi i przytoczone przeze mnie procesy nitryfikacyjne, czy moze to juz kombo nitrifikacja + denia?

Opublikowano

IMHO wszystko zależy od tego jaka jest pojemność tego filtra. Mam coś podobnego w kotniku 60l. Wyrzuciłem wkłady fabryczne, do pierwszej komory włożyłem watę, do dwóch pozostałych 0,5 litra ceramiki Eheim'a i działa. Fakt obsada niewielka, ale jest ok.

Odpalając ten kotnik nie poszedłem na łatwiznę i nie wlałem wody z dojrzałego zbiornika, tylko krok po kroku śledziłem rozwój cyklu azotowego. To tak w ramach treningu i czystej ciekawości. :mrgreen:

Opublikowano

Link trafiony ,dzięki bardzo.

Filtr jest dość spory bo jego wymiary w cm.to 10,5x15,5x40 , a same wkłady 10x10

Po co wymieniać gąbkę na ceramikę ?

Otóż NO3 jest stosunkowo niskie , a NO2 jest wciąż wykrywalne , dlatego chcę wpakować więcej ceramiki. Jeżeli źle kombinuje to proszę mnie uświadomić.

Zaczyna mi pływać coraz więcej śmieci w wodzie i zaczynam wątpić w ten filtr W tej chwili strumień jest ustawiony tuż pod powierzchnią i tak musi zostać gdyż dodatkowego filtra nie ma , a pakowanie kolejnego filtra do środka mija się z celem bo jak większość akwarystów mam zamiar podziwiać ryby a nie filtry. Chyba że wstawię jakiś cyrkulator . Na razie kombinuje z ustawieniem strumienia , może ewentualnie będę musiał przestawić parę kamoli. Te małe zanieczyszczenia są zasysane , ale te większe lądują 10cm. Przed filtrem.

Z innej beczki. Czy np. zamiast ceramiki mogę zastosować żwirek z koralowca?

Opublikowano

>>Otóż NO3 jest stosunkowo niskie , a NO2 jest wciąż wykrywalne


Więc to w ogóle nie działa.Można rozwiązać komisję ds. badania cudów, filtr jest jeszcze niedojrzały.


>>Dlatego chcę wpakować więcej ceramiki


Idziesz w dobrym kierunku, może coś z tego jeszcze będzie.Z pobieżnych wyliczeń wychodzi 6l brutto pojemności na wkłady, a ciekawych wkładów nie masz. Żwirek koralowy odpuść sobie, bo na oko taka niebieska popularna gąbka miałaby więcej powierzchni dla bakterii niż ten żwir,musiałby być w naprawdę dużych (sumpowych) ilościach. Jeśli ten filtr wielkości pół kubła w środku akwa nie sprawdza ci się jak w reklamie, zostaw go jako biologa żeby już więcej nie robić zamieszania i dodaj jakąś odmianę mechanicznej śmieciarki.Jeśli nie chcesz pakować do baniaka więcej gratów - ostatnio Yaro wspominał o mocnych kaskadach, może to nie byłby głupi pomysł.

Opublikowano
Więc to w ogóle nie działa.Można rozwiązać komisję ds. badania cudów, filtr jest jeszcze niedojrzały.

Nabe. ale wlasnie o tym, ta cala dyskusja. Ten filtr ma byc kombajnem nitrydenitryfikacyjnym.

Skad wniosek, ze filtr jest niedojrzaly?

Ceramika jest. "Odsysacz" azotanow jest. Po klopocie. Ot 2w1 - ponoc dziala.

Opublikowano

>>Skad wniosek, ze filtr jest niedojrzaly?


Obecność azotynów wykrywana przez testy. Jeśli jednak ma być combo obrabiające dwa przeciwstawne procesy, tak jak twierdzi Sabotage, może to wskazywać na .. źle działającą część denitryfikacyjną. Jeśli filtr produkuje na wyjściu NO2 to nadal jest coś nie tak, nie sądzisz?

Ale myślę, że przyczyna jest dużo prostsza, niewydolność złoża wzgledem ilości ryb.

Oczywiście wszystko to jest gdybanie, nie widziałem tego urządzenia na oczy - stąd mój sceptyzm.

Opublikowano
Jeśli jednak ma być combo obrabiające dwa przeciwstawne procesy, tak jak twierdzi Sabotage

Oczywiście wszystko to jest gdybanie, nie widziałem tego urządzenia na oczy :D - podzielam także Twój sceptycyzm. :mrgreen:

Opublikowano

Dużo myślałem co może być przyczyna wciąż wykrywalnego NO2 i myślę że po pierwsze

-dość liczna obsada

-za słaba moc filtra aby wymusić pełny obieg ,co za tym idzie zaleganie odchodów na dnie

-za małe złoże nitryfikacyjne

-żwirek z korala zamiast piachu , który skutecznie zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia

-być może zbyt częste płukanie gąbek (co dwa tygodnie)

Tak więc filtr przy takim akwa bez pomocy mechanika raczej nie ma szans . Próbowałem rożnych ustawień , przestawianie kamoli też na niewiele się zdało .Żwirek z korala ma tylko jedną zaletę –utrzymuje poziom PH ,a pozatym to niezły śmietnik i ciężko go odmulić.

Przez najbliższy miesiąc nie będę grzebał w tym filtrze i zobaczymy jaki będzie efekt. Nie będę kupował żadnego mechanika gdyż jestem w trakcie załatwiania nowego akwa ,niestety z takim samym filtrem., ale o tym w nastepnym temacie JAKIE FILTRY DO AKWA 400l, o ile jutro te akwa będę miał.

Gdy zaczynałem ten temat mój optymizm był dość spory , ale czas robi swoje i dość szybko wychodzą niedoskonałości tego filtra, ale poczekajmy z ostateczną opinią do czasu aż uruchomię nowe akwa (miesiąc może dwa).

O wszystkich zmianach parametrów wody będę pisał. Na dzień dzisiejszy po wczorajszej podmianie (15%) NO2-0,1 / NO3-0,5

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
    • Gdziekolwiek kupisz to upewnij się , że ten rozmiar akwa nie jest produktem firmy Wromak ( z Wrocławia).  To ich akwaria "słynęły" z tego , że po prostu pękały.  Przyczyną nie była zbyt cienka grubość szyb bo była akurat zgodna z normami ( znajdziesz w necie) , ale przyczyną były źle wykonane wzmocnienia wzdłużne i źle montowane. Firma dostawała setki ( w owym czasie) monitów ale nie brała ich chyba pod uwagę bo ich akwa wtedy dalej pękały.  Też tego doświadczyłem tyle , że mi w nocy pękło samo wzmocnienie wzdłużne. Takiego hałasu długo się nie zapomina. A żeby było śmieszniej to wiele awarii tego typu odbywa się w nocy:) . W Szczecinie masz super fachowca  @przemek wieczorek.  Nie wiem jak teraz z nim jest jeżeli chodzi o kontakt. Ale fachowiec super. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.