Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam serdecznie jestem nowym członkem klubu potrzebuję, porady po przeczytanych materiałach jestem troszeczkę zakręcony.Jako akwarysta mam już troszeczkę praktyki ostatnio zajmowałem się hodowlą pielęgnic pawiookich ale chciałbym zacząć przygodę z pyszczakmi.Zbiornik 240L, filtr zewnętrzny fluval 305, filtr wewnętrzny aqua Szut turbo 750,napowietrzacz tetratec APS300.potrzebuję informacji jakich wkładów użyć do filtra zewnętrznego, czy zbiornik przygotowywać od początku czy można zastosować część wody ze starego zbiornika, a najwiękrzym problemem jest dobranie odpowiednich ryb, jestem w trakcie przygotowywania zbiornika.Prosze o pomoc w dobraniu odpowiednich pyszczaków i odpowiedz na moje pytania moze z doświadczonyki hodowcami uda mi się zrobić ciekawy a przedewszystkim odpowiedni dla pyszcaków zbiornik.

Opublikowano

A akwa masz nowe czy robisz zmianę obsady i wystroju ?

Rozumiem że zewnętrzny jest nowy jeśli tak to jako wkłady max ceramiki i na rurkę zasysającą jakiś prefiltr z gąbki.

Co do obsady to powiedz co ci się podoba a na pewno bardziej doświadczeni forumowicze pomogą ci coś dobrać.

Opublikowano

Wymieniam wszystko piasek ,skałki i wlaśnie nie wiem czy starą wodę mogę zastosować w nowym akwarium.Jeżeli chodzio pyszczaki to jeszce nie mam konkretnych na oku chciałbum aby akwarium było w miare spokajne a ryby w pieknych kolorach, wybieram sie do sklepu i chciałbym wiedzieć przynajmniej ile mogę w moim zbiornikiu umieścić ryb no i dobór a na forym różnie mówią najlepiej posłuchać konkretnie jednej osoby i na niej sie opierać.

Opublikowano

Wodę zostaw starą akwa szybciej dojrzeje; zmierz parametry bo pewnie miałeś kwaśną a tu będzie potrzebna zasadowa

sprawdź też parametry w kranówce i podaj.

Co do ryb to możesz mieć max 3 gatunki nie za duże pooglądaj w galerii co ci się podoba poczytaj ważny jest sposób odżywiania nie możesz łączyć mięsożernych z roślinożernymi

Opublikowano

Nie polecałbym zostawiać tej samej wody...zmieniasz biotop a co za tym idzie zmieniają się potrzeby wody co do parametrów jakie będe Ci potrzebne. Poza tym pyśki mogą nie być odporne na choroby na które nie reagowały Twoje pawiookie. Szkoda by było gdyby na samym początku zaczęły chorować :cry: Najlepiej przygotuj jak najszybciej dekoracje baniaka, wrzuć sprzęt, zalej wodą i niech sobie baniaczek powoli dojrzewa :)

Opublikowano

wielkie dzięki jak zbiorniczek dojrzeje odezwę się myślę że mogę liczyć na pomoc w doborze ryb, jeszcze jedno czy w zewnętrznym filtrze włożyć samą porcelankę czy może coś jeszcze,ok wywalam wszystko stawiam beczkę od nowa i czekam ;)

Opublikowano

jeszcze jedno czekam na propozycje obsady myślę że tak będzie szybciej bo jeżeli ja będę wybierał to moze być za dużo rozbieżności lepiej będzie zawęzić obszar poszukiwań do ppropozycji fachowców : w marę spokojne osobniki o ciekawych barwach no i odżywianie.

Opublikowano

Wystarczy zadać sobie odrobinę trudu wpisując w znajdywarce.. temat ryb do 240l powraca jak bumerang, to chyba najczęściej zadawane tu pytanie.

Opublikowano

Jak ci się nie spieszy to start ze świerzą wodą pewnie będzie bezpieczniejszy :) Ja pamiętam że jak zakładałem nowe akwa po długiej przerwie to nie mogłem się doczekać :wink:

jeszcze jedno czy w zewnętrznym filtrze włożyć samą porcelankę czy może coś jeszcze

Do pierwszego koszyka wsadź gąbkę aby zbierała syfek który przepuści prefiltr

Zmierz parametry kranówki bo jak się okaże że masz wodę miękką i z niskim ph to można się pokusić o dorzucenie czegoś co będzie poprawiało te parametry

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.