Skocz do zawartości

Nowe akwa... [360l]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Niewiedziałem gdzie napisać, więc napisałem tutaj.


Od około roku hoduje pyszczaki, są to yellowy w proporcji 2 - 5 i pływają sobie w akarium 112l [standart]. Postanowiłem jednak powiekszyć akwarium a tym samym zapełnić pustą wnęke. Akwarium już zakupiłem, ma ono wymiar: 145x50x50 (362,5l brutto :wink:).


I teraz mam problem bo niewiem jakiej filtracji, oświetlenia oraz grzałki itp... w nim zastosować. Noi miej więcej jaką mogę mieć tam obsadę, żeby była kolorowa oraz czuła się tam dobrze :wink:.


Liczę że mi pomożecie. :)

Opublikowano

Przede wszystkim polecam czytać forum :twisted: tyle razy było o oświetleniu,ogrzewaniu,filtrowaniu a nawet o obsadzie,że nie ma sensu tego powtarzać.Chyba że masz jakieś konkretne pytania :?: co do obsady,to też nie można powiedzieć nic konkretnego,bo nawet nie napisałeś,czy chcesz zostawić caeruleuski....


Moja rada:najpierw poczytaj poprzednie posty kolegów w poszczególnych tematach apotem pytaj o konkrety.Napewno Ci pomożemy :D

Opublikowano
Przede wszystkim polecam czytać forum(...)apotem pytaj o konkrety.Napewno Ci pomożemy :D
:lol:


Witam

Zaproponuj jaki filtr kubelkowy(zewnetrzny) jaki wewnetrzny i jaka grzalke chcesz wlozyc do akwa. :lol: oraz jakie chcesz zastosowac oswietlenie.

Wtedy bedziemy mogli tobie pomodz.... :P i ocenic twoj wybor.



Na poczatek musisz sie troche sam pomeczyc :D:D


Pozdrawiam 8) 8)

Opublikowano

Namęczyłem sie i poszukałem :wink:


Filtracja:

filtry wewnętrzne AquaEl Turbo Filter 1100 (1100l/h)


Niewiem właśnie czy jeden filtr wewnętrzny wystarczy. Na filtr zewnętrzny mnie niestety nie stać.


Ogrzewanie:

2 x AquaEl AQ-200 Watt z termostatem.


Oświetlenie:

przód - Sylvania GroLux

tył - Hagen Power Glo


Teraz co nieco na temat obasady, odpowiecie czy dobrze planuje czy zle itp... :)


- trewavasae lub acei

- maingano

- saulosi

- red-red


i co myślicie o takowej obsadzie.

Może dołożyc jeszcze jeden gatunek, albo zostać przy 4 :wink:


btw akawarium ma być główną ozdobą pokoju, wieć i obsada ma być kolorystycznie dobrana :wink:

Opublikowano

Hmmm, prawie 400 litorw i brak zew.??


Moze lepiej zakup sobie oswietlenie z NARVY (tansze niz te hagenowskie), zrezygnuj poki co z wewnetrznego(poki ryby sa male), dozbieraj troche i kup sobie kubełek, to jest podstawowe urzadzenie w takich akwa..


Jesli nie masz serio serio kasy moze pomysl o budowie sumpa??

http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=65

Powinno wysjc taniej, a ile filtracja powinna byc lepsza nizeli ta z kubłem...


Zastanow sie jeszcze nad zew...

Opublikowano

Zgadzam sie z Sabotage ze w tak duzym akwa powinien pracowac kubelek

ewentualnie sump.


Faktycznie moze zamiast filtra wewnetrznego doloz troche i kup zewnetrzny np. TETRA, FLUVAL SERA, HAGEN... Na poczatku kiedy pyski sa jeszcze male nie brudza tyle i sam kubel da sobie rade. Wlasciwa filtracja jest bardzo wazna dla dobrego samopoczucia ryb---Przemysl To.


Z obsady wywal red-red i zostaw Saulosi, Maingano i Acei.

Wedlug mnie 3 gatunki to w zupelnosci wystarcza.


A ile planujesz dac rybek w kazdej grupie?


Pozdrawiam 8)

Opublikowano

Nie kupuj ryb, dopóki nie będziesz miał odpowiedniej filtracji. Koszt ok. 20 ryb, to w przybliżeniu, zależnie od źródła 100-150 zł. Ten wewnętrzny, to o ile dobrze pamiętam jakieś 90zł. Czyli masz już 190-240zł w kieszeni. Do kubełka dużo już nie braknie.


Na ryby i tak musisz sporo poczekać. Zawsze lepiej kupić je miesiąc później, niż wpuścić do baniaka bez filtracji i po miesiącu kupować nową obsadę.

Opublikowano
Jeżeli chodzi o filtr zewnętrzny to jaki proponujecie? Noi czy on sam wystarczy w takim akwa.

Jest bardzo dużo filtrów lecz ja bym polecał tetre ex1200 lub fluvala 405 lecz one w takim akwa mogą sobie jednak same nie dać rady :lol:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.