Skocz do zawartości

Dobrzy ludzie pomóżcie - obsada do 210l


Wilku

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem zostawic u siebie po 2 samce saulosi i rdzawych . Jest to moje pierwsze akwa wiec czerpie wiedze z forum. Widzialem ze taki uklad mial w swoim 240l czester więc wziąłem to za wzór.Czy to złe rozwiązanie? W takim razie ile samcow trzymac w 240 litrow przy dwugatunkowym saulosi + rdzawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 sztuk na chybił trafił w 200l to chyba mała przesada. Równie dobrze można kupić od razu docelową ilość ryb na chybił trafił, zobaczyć co z tego wyrośnie i dopiero potem dokupić ewentualnie już dojrzałą samicę lub samca. Koszt mniejszy i nie trzeba się martwić co zrobić z nadmiarowymi rybami. Chociaż większość na forum robi tak jak pisze yaro więc może ta metoda w sobie coś ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa samce :/

już tyle razy było to wałkowane, że

łatwiej jest utrzymać w akwarium trzy czy cztery samce niż dwa



Właśnie dlatego rozważam 3+6 msobo - kupiłbym ich na początek taką parszywą 13-tkę i zobaczę co z tego będzie.

W dalszym ciągu szukam odpowiedzi czy wrzucenie do nich demasoni 1+3 to dobry pomysł (zakładając że warto spróbować - ile tych kupić na początek?)


Według mnie do swojego akwa powinneś wrzucić dwa lagodne gatunki tak żeby mieć po dwa samce z kazdego gatunku aby móc obserować ciekawą rozgrywkę o dominację. Moze byc msbobo + rdzawe.


Msobo raczej nie są takie łagodne, natomiast rdzawę nie podobają się żonie :lol: (i masz tu babo placek). Więc jeżeli nie demasoni to wznawiam poszukiwania i chętnie posłucham dobrych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tych msobo tak jak pisałem wcześniej dorzucił bym tak z 5 sztuk socolofi lub Metriaclima estherae (OB), ryby jak dla mnie wyglądają za…ie, zarówno samiec jak i samica. No chyba ze Ci lub żonie kompletnie się nie podobają. A i nie kupuj 13 sztuk msobo, na początku baniak będzie się wydawał pusty, ale już po 2 czy 3 miesiącach będziesz się zastanawiał, kogo się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Msobo raczej nie są takie łagodne, natomiast rdzawę nie podobają się żonie


Z drugiej strony msobo do kilerów też nie należy. Jeśli chodzi o rdzawe mialem ten sam problem jak ty.Jednak po zakupie i wpuszczeniu do akwarium żona powiedziala że nie takie złe te rdzawe i już wogóle nie narzeka a one wyglądają naprawde świetnie przy świetlowce power glo.Pewnie twoja żona tak jak moja malawi interesuje się tyle co ty jej opowiesz.Powinieneś bardziej kierować się jednak doświadczeniami ludzi z forum i probować przekonać żonę.


Ja do tych msobo tak jak pisałem wcześniej dorzucił bym tak z 5 sztuk socolofi


Ja tez chcialem socolofi wpuścić do swojego 240l jednak czy ta rybka nie rośnie zbyt duża (12 cm) jak na 210 litrów? Czytalem że zdarzają sie tez osobniki bardzo agresywne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makok baniak ma prawie 140cmdługości więc Estherae miała by trochę miejsca.

A jeszcze co do rozmiarów ryb to według Koningsa Estherae i Msobo osiagaja takie same rozmiary a cichlid-forum.com podaje nawet, że Msobo jest wieksze. Ale oczywiście lepiej by było by jeden gatunek miał mniej niż 10 cm.

Ibanez Socolofi rośnie tak koło 10 cm (według Konigsa) poza tym nie należy do ryb masywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.