Skalarowski Opublikowano 2 Października 2006 #1 Opublikowano 2 Października 2006 Zdaje mi się że tam jest korzeń jeśli tak to go wywał bo zmienia parametry wody i nie pasuje do biotopu
jonio Opublikowano 6 Października 2006 #2 Opublikowano 6 Października 2006 Kurka skalarowski,ales wyjechal z tym korzeniem.Jak taki korzonek moze zmienic parametry wody w takim akwarium,no jak?Nie przesadzaj juz! Jak przeczytalem ten twoj post,myslalek ze spadne z krzesla ze smiechu. Nawet gdyby bylo ich wiecej,to i tak nie zmienia parametrow.Eh skalar,skalar,ty to lubisz wyjezdzac z tymi korzeniami.Hej!
Skalarowski Opublikowano 6 Października 2006 Autor #3 Opublikowano 6 Października 2006 Kurka skalarowski,ales wyjechal z tym korzeniem.Jak taki korzonek moze zmienic parametry wody w takim akwarium,no jak?Nie przesadzaj juz! Jak przeczytalem ten twoj post,myslalek ze spadne z krzesla ze smiechu. Nawet gdyby bylo ich wiecej,to i tak nie zmienia parametrow.Eh skalar,skalar,ty to lubisz wyjezdzac z tymi korzeniami.Hej! Dobra,dobra te korzenie tam wcale nie są takie małe i może nie zmienią w takim akwarium parametrów lecz chyba nie pasują do wyglądu akwa i biotopu
sabotage Opublikowano 6 Października 2006 #4 Opublikowano 6 Października 2006 Kurka skalarowski,ales wyjechal z tym korzeniem.Jak taki korzonek moze zmienic parametry wody w takim akwarium,no jak?Nie przesadzaj juz! Jak przeczytalem ten twoj post,myslalek ze spadne z krzesla ze smiechu. Nawet gdyby bylo ich wiecej,to i tak nie zmienia parametrow.Eh skalar,skalar,ty to lubisz wyjezdzac z tymi korzeniami.Hej! ...bys sie czlowieczku zdziwil... korzen moze zmienic pH wody drastycznie !!!!!!!!! Jak ja przeczytalem Twoj post, zaczolem sie zastanawiac po co go w ogole napisales...
nimbo Opublikowano 6 Października 2006 #5 Opublikowano 6 Października 2006 korzen moze zmienic pH wody drastycznie !!!!!!!!! sabotage ma racje kiedys korzen zwiekszyl mi pH wody o 0,6 a to chyba troche jest... co do 'jonio' to ja przy czytaniu twojego postu prawie spadlem z krzesla ze smiechu
kisor Opublikowano 6 Października 2006 #6 Opublikowano 6 Października 2006 sabotage ma racje kiedys korzen zwiekszyl mi pH wody o 0,6 a to chyba troche jest... nie... Wy tak specjalnie? :shock: chyba zmniejszył?
nimbo Opublikowano 6 Października 2006 #7 Opublikowano 6 Października 2006 u mnie sie podniosl... chociaz to byla moze sprawka czego innego ale piaskowcow lub wapieni to raczej nie??
jonio Opublikowano 7 Października 2006 #8 Opublikowano 7 Października 2006 Nimbo,a nie potlukles sie spadajac z tego krzesla,bo az sie boje?.Sabotege-napisalem ten post bo smiesza mnie takie posty jak skalarowskiego,bo jezeli zmieni to napewno nie w takim akwa.i byl on bez sensu.(tak jak moj) Skalarowski-Meegie moze podobaja sie korzenie,to jest jego akwa,i jak chce je miec to niech ma. Dobra ,zakonczmy ten temat korzenny,bo to nie ma sensu. Ja mam swoje doswidczenia odnosnie korzeni,a szczegolnie w 50L akwa.ogolnym jakie kiedys mialem.2 duze korzenie,zero zmian w parametrach,a byly one ciut wieksze od tego co na fotce,chyba ze mialem takie co nawet w najmniejszym stopniu nie maja wplywu na parametry wody w akwa? Pozdrawiam.
Skalarowski Opublikowano 7 Października 2006 Autor #9 Opublikowano 7 Października 2006 jonio może miałeś korzenie z jakiegoś drzewa które wprawie wogóle nie zmieniają lecz w roślinnym akwarium wprawie nic nie widać jak się włoży korzeń a w malawi czy w tandze tak ! dlaczego ? dlatego bo tu są piaskowce,piasek,bryły wapienne itd. i wtedy gdy woda jest już twarda i się da korzenie to to widać nie pisze tu że w każdym akwarium jest tak samo na 100% bo aż tak się na tym nie znam może to też chodzi o to ile korzeń był w akwa ? moje domyślenia są takie że gdyby spreparować jakiś korzeń i dać go do akwa i byłby w nim 1rok-2lata to już gdyby się go dało do innego akwa to raczej by parametrów wody nie zmienił
sabotage Opublikowano 7 Października 2006 #10 Opublikowano 7 Października 2006 sabotage ma racje kiedys korzen zwiekszyl mi pH wody o 0,6 a to chyba troche jest... nie... Wy tak specjalnie? :shock: chyba zmniejszył? Pragne zauwazyc, ze ja nie napisalem ze korzeń podnosi pH ale je zmienia ...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się