Skocz do zawartości

Jurgenwanna 300x110x100


jurgen

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo, że sama wielkość akwarium robi wrażenie to samemu ułożeniu kambuli i filtracji wielki ukłon. Wszyscy oczekują i leją różne środki aby zaobserwować zielony glon a tu proszę, świeże akwarium i na kamieniach zieleni ile chcesz;)

BRAWO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki stream z akwarium wcale nie jest takim złym pomysłem ani trudnym do zrobienia. Chętnie zerknąłbym w wolnych chwilach z pracy co się w moim akwa dzieje i bardzo chętnie oglądałbym akwarium jurgena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztów inwestycji nie liczę bo są trudne do oszacowania. Fajnie jak do tematu podchodzi się na etapie budowy domu, ale właściwie nie sposób uniknąć błedów. Te błędy później kosztują. Jedno jest pewne - to masa włożonej pracy, kombinowania, decyzji, wyborów.

Ale pogoń za króliczkiem jest fajna. :)

Mogę najwyżej powiedzieć coś o kosztach stałych. 2600-2700 litrów wody filtrowane jest na dwóch Grundfosach (zużycie będzie wahało się pomiędzy 65 a 90 W).

Oświetlenie to około 85 W przez 8 do 10 godzin.

Ogrzewanie to wielka niewiadoma (2x 300W Eigera). Akwarium ocieplone zostało już na etapie budowy 3 cm płytami styropianu. Mam nadzieję, ze woda i beton będą "trzymały" ciepło. Zwłaszcza, że zimą mamy w domu 16-17 stopni, celowo :) Jestem oczywiście przygotowany na zamontowanie wymiennika ciepła od instalacji CO. Nawet miejsce w akwa jest na niego zrobione. Czas pokaże...

Pierdół typu żywienie, podmiana wody nie liczę, bo po co?


Wracając jszcze do rozwiązań w akwa. Starałem się robić je tak, aby mozna było małym kosztem z czegoś zrezygnować, poprawić, coś przerobić. Cześć połączeń hydraulicznych jest elastyczna. Pokrywa jest prymitywnie prosta. Wszytsko w załozeniu miało być może nie tanie, ale nieskomplikowane, łatwe do wymiany i poddające się modyfikacjom. Zaznaczam, że nie są to prowizorki, ale ktoś oczywiście może tak nazwać niektóre rozwiązania.


Co do kamerki, to bez szans. Czasami gonię po domu króliczka... :)))))


W te upały temp. wody skoczyła mi o 1,2^C. Przynajmniej przegrzanie obsadzie nie grozi :)

  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.