Robmuz72 Opublikowano 13 Sierpnia 2008 #1 Opublikowano 13 Sierpnia 2008 Witam! mam pytanie do kogoś obeznanego w sprawach odmian red-red, a mianowicie czy krzyżowanie tych odmian kolorystycznych jest do końca naganne czy mozna to potraktować jako swego rodzaju normę? Np: samica red-red wygląda tak samo jak samica red-blue tutaj ciężko jest mówić o krzyżowaniu(chyba tylko w nazwie). Natomiast w moim akwarium(150x40x50) doszło do krzyżówki samca red-red z samicą ice-blue , którą wcześniej brałem za samca red-blue. Dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam :
harisimi Opublikowano 13 Sierpnia 2008 #2 Opublikowano 13 Sierpnia 2008 Mieszanie się tych ryb jest normą w akwa gdzie mieszkają razem ( mam pewne wątpliwości czy to na prawde Ice blue czy własnie nie jakiś bastardzik ) ... nie jest nagannne jeśli młode ryby nie są potem wciskane nic nie wiedzącym ludziom i kończą w akwa własciciela lub mordkach innych pyszczaków. Takie samoczynne mieszanki to zazwyczaj poszarzałe brzydkie bastardy ... nie spodziewaj się sukcesu i nowej trwałej odmiany ... natura jednak sie broni ... zaawansowane działania różnych Tajwańskich mieszalników to jednak wyższa półka
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się