Skocz do zawartości

HQI + nocne do 200x70h


Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Wymyśliłem sobie, że chce mieć HQi; Ze względu na długość baniaka muszę mieć minimum 2 oprawy hqi. Na upartego 3 też by dały radę ;D

Najlpeszym rozwiązaniem była by aluminiowa lampa ale przy 200cm oznacza to ze 4k pln. Można by to zrobić z dwóch mniejszych po 100cm max i jeżeli wybiorę wersje economo itd to się w 1500pln bez żarnków itd zmieszczę.. Ale szczerze mówiąc Rockefelerem nie jestem....


Co myślicie nad tym rozwiązaniem? Widziałem, że sporo osób właśnie w ten sposób to robi. Kupiłbym 2 takie zestawy:


http://www.allegro.pl/item394712036_oprawa_hqi_z_lampa_i_statecznikiem_elektronicznym.html


Cena 800pln. Żarnik któryś z tych:

- Venture Lighting o barwie światła 6500K

- BLV Spalite o barwie światła 8800K,

- BLV Nepturion o barwie światłą 10000K,


Sensownie to wygląda?


Do tego koniecznie coś nocnego. Spotkaliście się z jakimiś świetlówkami stricto nocnymi? Nie chcę montować niebieskich diód LED....


Strasznie podobają mi się lampy tego typu jak ten Giesemann tutaj


Ale cena mówi sama za siebie. Poza tym ta lampa z linku do mnie była by za mała. Ale wiadomo o co chodzi... Poglądowo ;D


Wczoraj zacząłem liczyć jakby to wyglądało przy T5. Zakładając, że wziąłbym 6x39W (po 85cm szerokości więc 2 rzędy po 3 świetlówki - 80W mają 145cm więc typowo za mało) koszt byłby bardzo podobny. A gdybym chciał pożądnie na belkach itd to na pewno dużo drożej niż 800pln.


Do tego koszt wymiany żarnika jest niższy niż 6 świetlówek t5 itd....


Pomóżcie... wszelkie sugestie, linki, komentarze, opinie BARDZO mile widziane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze cena wypas.

http://www.sklepmalawi.pl/index.php?d=produkt&id=1075


Nawet gdybym miał kupić 3 nowe żarniki to kwestia 300pln. Nawet jak nie bedą mieć linek do powieszenia to jakieś 60pln.

Chwile jeszcze pomyśle i chyba ją wezmę...


Pozostałe pytania nadal aktualne.. co z oświetleniem nocnym ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.