Skocz do zawartości

jaka filtracja do 900L?????


szulo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem wtrakcie zakladania baniaka 900l zastanawia mnie filtracja myslę nad dwoma filtrami zewnetrznymi (hagen 405 lub 305, eheim 2217 lub proffesional 2224, tertatec EX 1200)

i dwoma filtrami wewnetrznymi (np. aquaszut lub tetratec IN 1000 PLUS :?: ). Prosze o porady czy czasami nie przesadzam z iloscią. Dla orientacji podam ze baniak będzie miał wymiary 250*60*60. Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o filtry wewnętrzne to z całą stanowczością odradzam aquaszut.miałem takiego (senior bio1000) w akwa 200l i tylko udawał że zbiera,na dodatek szybko sie zapychał.woda ogólnie rzecz ujmując była brudna. podejrzewam że i tetra n1000 kariery w takim baniaku nie zrobi.do akwa o poj 900l cieżko mi jest coś zaproponować,jedynie co przychodzi mi do głowy to AT 203

http://www.allegro.pl/item385499947_atm ... ratis.html


lup wiepro TC -3500

http://www.allegro.pl/item385498987_meg ... _3500.html


o obu filtrach słyszałem dobre opinie


jeśli chodzi o zewnętrzny to myśle że jeden FLUVAL FX-5 powinien załatwić sprawę.


http://www.allegro.pl/item389095157_fil ... 1500l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiepro TC 3500 ma pobór 30W, atman ma taki sam pobór. im większe akwa tym wiekszy pobór mocy.ja uważam że na taki przepływ to dość przeciętny pobór.900l akwa wymaga mocnego sprzętu.rachunki za prąd też pewnie niskie nie będą.u mnie w 200l akwa wychodzi to około 70 zł na 2 msc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AquaMedic PH2000.

Pompa o wydajności 2000l/h i poborze 19W.

Może nawet dwie takie pompy.

Przy tej długości po obu końcach zbiornika.

Ja w 2-metrowym baniaczku miałem po jednej stronie , ale u Ciebie dałbymnaprzeciwko siebie , ale tak aby wywołaly ruch wody wokół baniaczka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki. To mam jeszcze jedno pytanko techniczne czy mozna załozyc jakis koszyk do takiej głowicy bo wydaje mi sie że te babole beda cały czas pływać w baniaku jak nie bedzie jakiegoś koszyka. Raczej się juz zdecydowałem na dwa PH 2000 a co do zew co byscie powiedzieli na Atmana CF 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pojawil sie maly problem dowiedziałem się od producenta AM PH2000 że nie przewidują zadnych gabek ani wezykow i nie ma tez regulacji przeływu ale co do tego to mozna kupić jakąś przejsciówke. Teraz to już nie wiem na jakiej zasadzie wam to działa. Moze byscie mi to opisali jakoś łopatologicznie bo za bardzo tego nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.