Skocz do zawartości

temperatura


finlandian

Rekomendowane odpowiedzi

Suchar sucharem... ale czasem warto odświeżyć temat by wyskoczył na góre. U mnie nie przegrzewamy się w domu max 20 stopni no chyba że są upały i grzałka 250 w 300l ma co robić . Ryzyko jest ale mam nadzieje że troche jej zejdzie podgrzanie do niebezpiecznej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tego tematu nie widziałem. I fajnie sie czytało.

W moim akwa do 700l musiałem włożyć grzałek na ponad 400W aby utrzymywac sensowną temperature. :( - otwarte akwaria i pomieszczenie czesto wietrzone.


Kazda grzałka jest z termoregulatorem i wszystkie sa dodatkowo wpiete do zewnętrznych regulatorów. Nie wyobrażam sobie aby 2 padły w tym samym momencie. Zadna z tych grzałek z osobna nie jest (moim zdaniem) w stanie zagrzać 700l wody nawet do 29 stopni - wiec jestem dosc spokojny.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tego tematu nie widziałem. I fajnie sie czytało.

W moim akwa do 700l musiałem włożyć grzałek na ponad 400W aby utrzymywac sensowną temperature. :( - otwarte akwaria i pomieszczenie czesto wietrzone.


Kazda grzałka jest z termoregulatorem i wszystkie sa dodatkowo wpiete do zewnętrznych regulatorów. Nie wyobrażam sobie aby 2 padły w tym samym mom

encie. Zadna z tych grzałek z osobna nie jest (moim zdaniem) w stanie zagrzać 700l wody nawet do 29 stopni - wiec jestem dosc spokojny.



No o tych zewnetrznych termoregulatorach nie pomyślałem. Dzięki za podpowiedz. Tylko czy takie coś można jeszcze kupić

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastraszyliście mnie z tą rozregulowaną grzałką co ugotowała życie w baniaku.

Może nie ma za często takich przypadków ale może warto dmuchać na zimne. Niestety ja już kupiłem atman 300w w mega promocji teraz na allegro więc po usłyszeniu o zewnętrznym regulatorze temperatury odetchnąłem z ulgą. Tylko mam nadzieję że jakoś "zgram" jeden regulator z drugim chyba że po podlączeniu one nie współgrają ze sobą a całość regulacji przenosi się na zewnętrzny regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe 300W w 240l to już jest niezły hardcore :D Trzeba tylko wierzyć w to, że grzałki rzadko się psują.


Ja też mam 300 W w 240l i jest oka. Używam jej głównie do ogrzewania wody przed podmianą. Generalnie tylko przy naprawdę hardcorowo minusowej temperaturze na zewnątrz włączała się w nocy. Być może dlatego, że mieszkanie jest nieźle docieplone i pomimo tego, że grzałka się nie włącza w baniaku non stop mam 26 -27 stopni. Pewnie mieszkanie, a zarazem woda najbardziej nagrzewa się w ciągu dnia bo akurat w tę jaśniejsza stronę świata mam ułożone okna. wieczorem pomieszczenia się wychładzają, ale baniak nie. Pomimo tego, że zbiornik mam dość mały to jednak woda trzyma ciepło dłużej niż powietrze w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
W dniu 27.05.2008 o 18:34, slawek gorol napisał:

Mam w 240 l. grzałkę Atmana 300W. Wiem,moc ogromna jak na takie akwa, lecz rzadziej się włącza :wink:

Odgrzeję temat bo też mi padła grzałka ale na szczeście przestała grzać. Tu akurat się nie zgodzę ze rzadziej się włącza- grzałka się załączy gdy temperatura spadnie wiec moc grzalki nie ma tu nic do rzeczy, co innego czas załączenia. Teraz pójdę jednak w dwie grzałki bo w przypadku awarii nie zagotuje wody i nie wychlodzi.

Edytowane przez radek132
literówka plus rozwiniecie myśli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.