Skocz do zawartości

Tło ATG Skała


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Forumowiczów posiadał/posiada poniższe tło i jest z niego zadowolony? Ewentualnie, z jakimi kamieniami dobrze się komponuje? Tło wygląda na dość dobrze wyrzeźbione w odróżnieniu od wersji płaskiej.

https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/tlo-strukturalne-do-akwarium-50x30cm-motyw-skalny-jasna-skala-593?variant=120x60-cm-650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przyszła do mnie od nich "szara skała" 120x50:
https://allegro.pl/oferta/atg-tlo-plaskie-szare-120x50-cm-skaly-scianka-10633371944
i mam mieszane uczucia:
- tło od tylu nie jest płaskie, jest to odbicie struktury przodu, więc nie ma sposobu na wklejenie tego silikonem do szyby
- tło jest wygięte - i z tego co czytam na necie, to tak jest u dużej ilości osób, więc nie to że moje jakieś "uszkodzone". "Wygięte" to znaczy, że jak środek tła przykładam do tylnej szyby, to boki tła odstają o 2-4 cm
Teraz zastanawiam się, jak to umocować, bo liczyłem na to, że przykleję je silikonem do tyłu, boki, dół pozabezpieczam silikonem (specjalnie wczoraj pojechałem po tubę silikonu akwarystycznego, dodatkowe 50zł koszów).
Czekam więc na komentarze tu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vib napisał(a):

dzis przyszła do mnie od nich "szara skała" 120x50:
https://allegro.pl/oferta/atg-tlo-plaskie-szare-120x50-cm-skaly-scianka-10633371944
i mam mieszane uczucia:
- tło od tylu nie jest płaskie, jest to odbicie struktury przodu, więc nie ma sposobu na wklejenie tego silikonem do szyby
- tło jest wygięte - i z tego co czytam na necie, to tak jest u dużej ilości osób, więc nie to że moje jakieś "uszkodzone". "Wygięte" to znaczy, że jak środek tła przykładam do tylnej szyby, to boki tła odstają o 2-4 cm
Teraz zastanawiam się, jak to umocować, bo liczyłem na to, że przykleję je silikonem do tyłu, boki, dół pozabezpieczam silikonem (specjalnie wczoraj pojechałem po tubę silikonu akwarystycznego, dodatkowe 50zł koszów).
Czekam więc na komentarze tu :) 

A głębokie jest to wklęsłe odbicie struktury z tylu, że nie da rady na większe placki silikonu złapać? Może jakieś małe magnesiki zatop w rogach tła i złapią przez szybę - jak z mocowaniem niektórych falowników, albo jak niektórzy zabezpieczają kaseciaki przed wypłynięciem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, iquitos68 napisał(a):

Witaj,

Posiadam takie tło w nieco większy rozmiarze. Jestem z niego zadowolony. Fajny efekt 3D.

Dzięki. Chyba pójdę w tło Juwel Stone Granite, bo kupiłem serpentynit i wydaje się, że będzie to dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bastian napisał(a):

Juwel Stone Granite jest bardzo fajnie zrobione ale ma jedną wadę - łączenie elementów jest bardzo widoczne. Jeśli szukasz cienkiego tła to polecam Back To Nature Slim Line w wersji kolorystycznej River. Idealnie pasuje do serpentynitu.

Wielkie dzięki. Fakycznie BTN wypada dużo lepiej, jeśli chodzi o maskowanie połączeń. Wydawało mi się, że Juwel Granite będzie bardziej zgrywał się z serpentynitem - jest ciemniejszy, a BTN wydaje mi się za jasny, ale sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekT napisał(a):

kupiłem serpentynit i wydaje się, że będzie to dobrze wyglądać.

59 minut temu, TomekT napisał(a):

BTN wydaje mi się za jasny, ale sprawdzę to.

W moim zbiorniku - z prawej strony tło BTN (beżowy i szary), z lewej strony serpentynit (kolor prawie czarny typowy dla tego kamienia). Dla potrzeb zdjęcia mocniejsze oświetlenie niż zwykle. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tom77 napisał(a):

W moim zbiorniku - z prawej strony tło BTN (beżowy i szary), z lewej strony serpentynit (kolor prawie czarny typowy dla tego kamienia). Dla potrzeb zdjęcia mocniejsze oświetlenie niż zwykle.

Dzięki. Właśnie tego mniej więcej koloru nabyłem serpentynit i Juwel Granite chodzi mi po głowie jako uzupełnienie kolorystyczne. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.