Skocz do zawartości

Tło ATG Skała


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Forumowiczów posiadał/posiada poniższe tło i jest z niego zadowolony? Ewentualnie, z jakimi kamieniami dobrze się komponuje? Tło wygląda na dość dobrze wyrzeźbione w odróżnieniu od wersji płaskiej.

https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/tlo-strukturalne-do-akwarium-50x30cm-motyw-skalny-jasna-skala-593?variant=120x60-cm-650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przyszła do mnie od nich "szara skała" 120x50:
https://allegro.pl/oferta/atg-tlo-plaskie-szare-120x50-cm-skaly-scianka-10633371944
i mam mieszane uczucia:
- tło od tylu nie jest płaskie, jest to odbicie struktury przodu, więc nie ma sposobu na wklejenie tego silikonem do szyby
- tło jest wygięte - i z tego co czytam na necie, to tak jest u dużej ilości osób, więc nie to że moje jakieś "uszkodzone". "Wygięte" to znaczy, że jak środek tła przykładam do tylnej szyby, to boki tła odstają o 2-4 cm
Teraz zastanawiam się, jak to umocować, bo liczyłem na to, że przykleję je silikonem do tyłu, boki, dół pozabezpieczam silikonem (specjalnie wczoraj pojechałem po tubę silikonu akwarystycznego, dodatkowe 50zł koszów).
Czekam więc na komentarze tu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vib napisał(a):

dzis przyszła do mnie od nich "szara skała" 120x50:
https://allegro.pl/oferta/atg-tlo-plaskie-szare-120x50-cm-skaly-scianka-10633371944
i mam mieszane uczucia:
- tło od tylu nie jest płaskie, jest to odbicie struktury przodu, więc nie ma sposobu na wklejenie tego silikonem do szyby
- tło jest wygięte - i z tego co czytam na necie, to tak jest u dużej ilości osób, więc nie to że moje jakieś "uszkodzone". "Wygięte" to znaczy, że jak środek tła przykładam do tylnej szyby, to boki tła odstają o 2-4 cm
Teraz zastanawiam się, jak to umocować, bo liczyłem na to, że przykleję je silikonem do tyłu, boki, dół pozabezpieczam silikonem (specjalnie wczoraj pojechałem po tubę silikonu akwarystycznego, dodatkowe 50zł koszów).
Czekam więc na komentarze tu :) 

A głębokie jest to wklęsłe odbicie struktury z tylu, że nie da rady na większe placki silikonu złapać? Może jakieś małe magnesiki zatop w rogach tła i złapią przez szybę - jak z mocowaniem niektórych falowników, albo jak niektórzy zabezpieczają kaseciaki przed wypłynięciem. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, iquitos68 napisał(a):

Witaj,

Posiadam takie tło w nieco większy rozmiarze. Jestem z niego zadowolony. Fajny efekt 3D.

Dzięki. Chyba pójdę w tło Juwel Stone Granite, bo kupiłem serpentynit i wydaje się, że będzie to dobrze wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bastian napisał(a):

Juwel Stone Granite jest bardzo fajnie zrobione ale ma jedną wadę - łączenie elementów jest bardzo widoczne. Jeśli szukasz cienkiego tła to polecam Back To Nature Slim Line w wersji kolorystycznej River. Idealnie pasuje do serpentynitu.

Wielkie dzięki. Fakycznie BTN wypada dużo lepiej, jeśli chodzi o maskowanie połączeń. Wydawało mi się, że Juwel Granite będzie bardziej zgrywał się z serpentynitem - jest ciemniejszy, a BTN wydaje mi się za jasny, ale sprawdzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekT napisał(a):

kupiłem serpentynit i wydaje się, że będzie to dobrze wyglądać.

59 minut temu, TomekT napisał(a):

BTN wydaje mi się za jasny, ale sprawdzę to.

W moim zbiorniku - z prawej strony tło BTN (beżowy i szary), z lewej strony serpentynit (kolor prawie czarny typowy dla tego kamienia). Dla potrzeb zdjęcia mocniejsze oświetlenie niż zwykle. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tom77 napisał(a):

W moim zbiorniku - z prawej strony tło BTN (beżowy i szary), z lewej strony serpentynit (kolor prawie czarny typowy dla tego kamienia). Dla potrzeb zdjęcia mocniejsze oświetlenie niż zwykle.

Dzięki. Właśnie tego mniej więcej koloru nabyłem serpentynit i Juwel Granite chodzi mi po głowie jako uzupełnienie kolorystyczne. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.