Skocz do zawartości

Naoczny świadek śmierci


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie byłem świadkiem przykrego incydentu mianowicie podczas wieczornego karmienia zauważyłem że brakuje jednej rybki (p.saulosi) po chwili jednak rybka wypłyneła a raczej wykulała się z groty. Miała przyspieszony oddech nie miała siły pływać po ok 20 minutach pokładała się na boku i padła. Nie mam pojęcia czym to mogło być spowodowane, pierwszy raz byłem świadkiem takiego zdarzenia. Czym to mogło być spowodowane??? Dodam że o akwarium dbam regularnie tzn. podmiana wody, pomiary parametrów itp. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa 180 l 120cmx30cmx50cm filtracja wew aquael FAN 2 zew, Fluval 204, obsada 5x yellow 4x saulosi(było 5 jeszcze niedawno) parametry pH 7,8, kh 16, gh 17, no3 ok 20, nh3 i no2 0

tak sobie myślę, że jeszcze niedawno to miałeś 5 yellow i 5 acei ;)

viewtopic.php?f=15&t=2747

a wspomniane saulosi pływają w twoim w baniaku od 2-3 tygodni - tak sądzę

prawdopodobnie była chora zanim ją kupiłeś - lepiej obserwuj pozostałe rybcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie była chora zanim ją kupiłeś - lepiej obserwuj pozostałe rybcie


"prawdopodobnie" mogła dostać bęcki, gdyż ryby zaczynaja dobierać swoje terytoria i szukać się w swojej hierarchii.

Choroby wśród pyszczaków również występują ale znacznie rzadziej niż zgony spowodowane pobiciem.

Opisz czy ryba miała ślady takiego pobicia, czy nie, czy można już odróżnic samce od samic, czy jeszcze za wcześnie.

Nie lubię prorokować co sie mogło z rybą stać, gdy tak mało podanych jest danych.

A pisanie od razu że to choroba to tak jak wróżenie z fusów, albo taniec indiańskiego szamana, który mysli że jak u kogoś zachoruje ryba to u mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tego nie zauważyłem, również uważam że 30 cm to mało, jednak kiedyś trzymało sie w takich akwariach i znacznie bardziej agresywne pyszczaki niż saulosi, ja miałem akwarium 100x30x30 i kiedyś wszyscy mowili mi że mam ekstra baniak, w nim auratusy i wszystko grało przez ponad 4 lata.

Więc pomimo że te 30 zm to mało to nie powód dlaczego ryby by zdychały, co innego gdyby jeszcze w tym akwarium było mało miejsca na kryjówki dla słabszych ryb i to mogło by spowodować eksterminację słabszych osobników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jednego acei ale się go pozbyłem w sensie że oddałem do sklepu. saulosi pływają u mnie od ok 2 tyg. ryba wyglądała na całkiem zdrową (nie miała śladów pobicia) u innych ryb nic nie zaobserwowałem, płci jeszcze narazie nie można odróżnić. Na razie nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc podaj te parametry, od kiedy woda zalana jest w baniaku, jaka filtracja, ciężko wróżyć z fusów.

Na razie wiemy że narazie zadna inna nie choruje, są w akwa dwa tygodnie no i nie wyglądała na pobitą, ale to dalej nie wiemy zbyt wiele o Twoim akwarium prócz tego że jest wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem, jak ktoś unika odpowiedzi na pytania o filtrację i parametry, mam wrażenie, że wie, jakie dostanie odpowiedzi na zadane wcześniej pytania, wliczając w to delikatny ochrzan. I wydaje mi się, że Ci, którzy nie mają jeszcze gotowego akwa, są tego świadomi, ale psychika siada, brak cierpliwości i ryby trafiają do zbiornika za wcześnie. Czy u Ciebie ukasz nie jest czasem podobnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.