Skocz do zawartości

Start 240l nowy w malawi


Fokus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.  

Jestem nowy w Malawi (ale nie w akwarystyce ) i chciałbym się poradzić co do testów .

Akwarium 120/40/50 240l

Filtr  Mechaniczny Aqua Szut Turbo 750n , biologiczny fluval u4 z kadridzami

Oswietlenie standard 

Grzałka 250w , tep. w akwarium 27 stopni 

Start Akwarium 03.03.2022 (zalanie ) Start na ceramice i gąbce z innego akwarium włożone w nowy filtr oraz 30 % wody z innego akwarium . Dodane bakterie , co trzy dni od startu podawany pokarm dla rybek  jako pożywka dla bakterii .

10.03 . br zrobiona podmiana okolo 35% wody z kranu + antychlor w proporcjach .

Testy na dzien 14 .03 .br  (firma zoolek )

Ph- 7.5

kh- 7

gh- 12

no3-2

no2 - niewykrywalne (0)

Nie zamierzam jeszcze wpuszczać Ryb ale pytanie co dalej i jak to wygląda z waszej perspektywy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Fokus napisał:

Start Akwarium 03.03.2022 (zalanie )

Wystartowałeś jak wyżej.

42 minuty temu, Fokus napisał:

10.03 . br zrobiona podmiana okolo 35%

Tydzień później robisz podmianę. Po co?  Tylko utrudniasz sobie start. Podczas cyklu nie robi się podmian i pewnie dlatego NO2 stoi.  Cykl jeszcze się nie zaczął.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andrzej Głuszyca napisał:

Wystartowałeś jak wyżej.

Tydzień później robisz podmianę. Po co?  Tylko utrudniasz sobie start. Podczas cyklu nie robi się podmian i pewnie dlatego NO2 stoi.  Cykl jeszcze się nie zaczął.

Kurczę dawno dawno nie robiłem startu ale byłem przekonany ze tak się robi . W moich rośliniakach  tak robiłem ze po 24 h wymiana 50 % wody po tygodniu 30% wody i później około miesiąca czekałem zanim wpuszczałem ryby , no i oczywiście testy co 3-4 dni bo wyciągałem nadmiar witamin z wody (szczególnie jest tego pełno na podłożu ziemi ogrodowej)  .Tak naprawdę nie pomyślałem ze psuje sobie start ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fokus napisał:

Tak naprawdę nie pomyślałem ze psuje sobie start ...

Po prostu przedłużasz niepotrzebnie. Bo co cykl zaczyna się ruszać a Ty wracasz do punktu wyjścia. Tak samo z uzdatniaczami na starcie. Jest to zbędne z tego powodu , że jeżeli nawet w wodzie przy zalaniu akwa będą pochodne chloru to i tak nie zniszczą biologii bo jej tam jeszcze nie ma. A i tak po 24 godzinach ( mniej więcej) odparują. Co nie oznacza , że nie można tego zrobić. Można..ale jest bez sensu w tym przypadku.

Edytowane przez Andrzej Głuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam . Od piątku mam Rybki w akwarium cykl azotowy się zamknął  23.03 . 

testy na dziś 

Ph-7.5 , gh-14 , kh-8 , no3-15 , no2-0

Mam Pytanie .Bo nowy filtr który podłączyłem jeszcze przed wpuszczeniem ryb  zassał mi wodę około 10l  ( a nie dopuszczałem świeżej żeby nie popsuć cyklu azotowego) czy mogę zrobić dolewkę dziś gdy są ryby w akwarium czy najlepiej poczekać do 1tyg i zrobić to z pierwsza podmianka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ziemniak napisał:

Spokojnie możesz dolać, tylko jeśli chcesz prosto z kranu to polecam wlać do wiadra i użyć uzdatniacza np. Antychlor.

tak użyje albo anty antychlor albo filtr odpalę .A czy dodac BioDigest ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.