Promorteusz Opublikowano 31 Stycznia 2022 #1 Opublikowano 31 Stycznia 2022 (edytowane) Witam wszystkich. Kilka minut temu zauważyłem, że jedna z samic saulosi ma wytrzeszcz gałek ocznych. Poza tym je, zachowuje się normalnie, ma wysunięte pokładełko czyli pewnie niedługo będzie mieć tarło. Samiec ją troche goni i widać lekkie objawy stresu ale przy tarle to chyba normalne. Inna samica już inkubuje od jakiegoś czasu. Wszystkie podchodza regularnie do tarła. Obsada: 4x saulosi, 5x zebra, 4x lombardoi, 2x ancistrus Gold, 1x ancistrus sp., akwa 450l. Filtr NCF-1200 plus filtr wewnętrzny 1000l/h z napowietrzaczem. Parametry w normie: -pH: ok 7.5 -NO2: 0 -NO3: 2mg/l -NH3: 0 Woda wymienia co tydzień (1/3), ostatnim razem w piątek. Temperatura 27°C Czy ten wytrzeszcz to wynik urazu mechanicznego, stresu czy jakiejś choroby? Załączam zdjęcie. Przepraszam za jakość i pływające drobiny ale to bąbelki powietrza i karma bo akurat dawałem rybom jeść. Edytowane 31 Stycznia 2022 przez Promorteusz
pulpet Opublikowano 31 Stycznia 2022 #2 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Nie miałeś jakiegoś nagłego skoku temperatury? U mnie jak nagle skoczyło do góry przy majowym upale to wszystkie rdzawe wyglądały jak teleskopy. Wciągnęło się po około dobie.
Promorteusz Opublikowano 31 Stycznia 2022 Autor #3 Opublikowano 31 Stycznia 2022 Żadnego nagłego skoku temperatury ostatnio nie zarejestrowałem. Nie przekraczała 27°C. Mam wrażenie, że to uraz mechaniczny i że powoli zanika
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się