Skocz do zawartości

Za ile wpuszczać?


Grzyp

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2021 o 14:33, Grzyp napisał:

W ciągu tego czasu. Bakterie 2x,brud z gąbki tak samo. 

Czekać na wyższe NO3?

Jeszcze bym  jeszcze czekał ,ale też bym sprawdził czy biologia działa poprawnie.

Może niektórym pomysł wyda się dziwny ,ale ja sprawdziłem to w ten sposób ,że do wody dodałem 10ml uryny . W ciągu dwóch dni NO2 delikatnie wzrosło na teście ,a po trzech dniach obniżyło się do minimum. Po tym czasie NO3 wzrosło ,co wskazywało na to że biologia działa poprawnie. Potem po kilku dniach zrobiłem 5% podmianę wody i wpuszczałem obsadę . Co ważne bez żadnych strat w obsadzie w późniejszym czasie. Moim zdaniem jest to bezpieczniejsza metoda niż start na WA. Oczywiście w czasie tego zabiegu dodaj jeszcze bakterie.

Działaj , zapisuj wyniki pomiarów i dziel się tym tutaj :) 

Powodzenia.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

Jeszcze bym  jeszcze czekał ,ale też bym sprawdził czy biologia działa poprawnie.

Może niektórym pomysł wyda się dziwny ,ale ja sprawdziłem to w ten sposób ,że do wody dodałem 10ml uryny . W ciągu dwóch dni NO2 delikatnie wzrosło na teście ,a po trzech dniach obniżyło się do minimum. Po tym czasie NO3 wzrosło ,co wskazywało na to że biologia działa poprawnie. Potem po kilku dniach zrobiłem 5% podmianę wody i wpuszczałem obsadę . Co ważne bez żadnych strat w obsadzie w późniejszym czasie. Moim zdaniem jest to bezpieczniejsza metoda niż start na WA. Oczywiście w czasie tego zabiegu dodaj jeszcze bakterie.

Działaj , zapisuj wyniki pomiarów i dziel się tym tutaj :) 

Powodzenia.

Tak zrobię, dzięki! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sabotage napisał:

Wpuszczaj ryby a nie lej do akwarium. 

Wstrzymał bym się z takimi wpisami. 

Kolega bez sprawdzenia, czy biologia działa, może narobić sobie kłopotów. No może nie sobie, ale odbije się to znacznie na kondycji ryb. 

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.