Skocz do zawartości

Tło DIY ze styropianu do 540l


Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Grzegorz78 napisał:

Nie wiedziałem o co chodzi z nitro i styropianem,

Chodziło mi o to , że za pomocą pędzelka i rozpuszczalnika nitro rzeźbisz w styropianie. Taką dziurę , wgłębienie zrobisz pędzlem  w dwie sekundy. Ale trzeba uważać bo  rozpuszczalnik nitro szybko rozpuszcza styropian. Ale radzisz sobie i to jest ważne.

nn.png

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mróz @AndrzejGłuszyca jesteście moimi głównymi mentorami w tym momencie 😉.

Plan mam taki, żeby jutro na gęsto pomalować CX5, później z dwa trzy dni według wskazówek zwilżać wodą. 

Pytanie, czy trzeba cx5 pomalować czy można tak włożyć, bo kolor jest do przyjęcia.

Czy jak malować akrylową,  to i tył goły styropian pomalować?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Grzegorz78 napisał:

Pytanie, czy trzeba cx5 pomalować czy można tak włożyć, bo kolor jest do przyjęcia.

Kolor to kwestia Twojej wizji całości. Chcesz to malujesz. Nie chcesz to nie malujesz ale musisz wziąć pod uwagę całość Twojej koncepcji. Twój wybór.

54 minuty temu, Grzegorz78 napisał:

Czy jak malować akrylową,  to i tył goły styropian pomalować?

Ja nie malowałem . Ale akwa stoi tak , że nikt tam nie zajrzy ani przez przypadek nie można tam zajrzeć. Pomaluj ranty aby z boku nie było widać białego koloru.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20210306a.thumb.jpg.1c72b292a812ac3621e35544b0a72a02.jpg

Ja zasys do filtra ukryłem za tłem. Spójrz na prawy górny róg tła. Fix All Turbo skleiłem w sumie trzy kawałki tła. Styropian 2 cm, więc idealnie z tyłu mieści się wąż/rurka od filtra. Delikatnie muśnięcie opalarką gazową (chiński badziew na kartusze kupiony lokalnie na olx za 14 zł) ładnie "połączyło" kawałki styropianu.

20210313_011346.thumb.jpg.0304badb26a8ed14b6562ed5d12cd9d6.jpg

Po ułożeniu kamieni dół tła i wlot do filtra niewidoczny.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziemniak dobrze radzi co do tego zasysu, ale Ty masz już to zbudowane właściwie już. Nie wiem jak masz tam grubo w miejscu zaznaczonym na czerwono

Screenshot_20210411-082650_Chrome.thumb.jpg.a9ed74de9a96bd1fae3f1950a72a128f.jpg

..ale jeśli jest tam dosyć miejsca można by wyciąć bezpośrednio w plecach takie korytko na rurkę

Screenshot_20210411-082806_Chrome.thumb.jpg.5695ffbeb948d0d0f79872ef402a9953.jpg

i tym sposobem sama końcówka zasysu wystawała by spod tego nawisu skalnego (na żółto).

Co do pytań które zadałeś, to tak jak pisał Andrzej możesz wrzucać bez malowania, tylko pamiętaj co pisałem w poprzednim poście o odmoczeniu tego.

Edytowane przez Mróz
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam na wszelki wypadek to o czym wspomniał @ziemniak  i Karol @Mróz w poście nr 3. Skoro tło będzie w kawałkach ( modułach) to do przyklejenia do szyby nie używaj wspomnianego przeze mnie silikonu akwarystycznego a kleju o którym mówią koledzy. Silikon akwarystyczny w takim przypadku odejdzie od szyby. U mnie było inaczej czyli tak jak opisałem wcześniej to jest na jednej dużej płycie były doklejone "kamienie" styropianowe i całość po użyciu zaprawy było wciśnięte na styk pomiędzy boczne szyba a też górne wzmocnienie i dno a z tyłu silikon. Ty robisz to w częściach. Ja bym starał się tak przyklejać aby  górne moduły wspierały się na dolnych po przyklejeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, na środkowej i lewej części cx5 łatwo schodzi po potarciu palcem. Prawa cześć jest na moje "oko" do przyjęcia.

Chyba błąd technologiczny, ja go sobie tak tłumaczę: rozrobilem cx5 na rzadko i malowałem, od prawej strony, jak trochę czasu minęło może 5-7 minut zacząłem środkowa cześć,  ale klej zaczął robić się gęsty, to dolałem wody i rozmieszalem, niby nic ale coś mi podpowiada że to błąd, tak teraz myślę że to co wiąże i daje moc klejowi, jak już zaczęło wiązać w naczyniu do rozrabiania, to po dolaniu wody i rozmieszaniu stacilo swoje właściwości. Teraz poczekam na Wasze podpowiedzi.

Mam zamiar twardym pędzlem, lub gąbką pozbyć się luźnego palącego kleju na środkowej i prawej części. I jeszcze raz rzadkim malować, a prawa już na gotowo.

@AndrzejGłuszyca @Mróz @ziemniak

Edytowane przez Grzegorz78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysa filtra chciałbym ukryć w tle, i za kamieniami. Ale najpierw musi dojechac pokrywa, bo będę miał chyba tylko możliwość z lewej strony wpuścić rurę. Jak będzie taka potrzeba to do prawego modułu dokleję kilka cm styropianu.

A może i całe nowe tło zrobię, bo mi się podoba ta robota 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz78 napisał:

niby nic ale coś mi podpowiada że to błąd, tak teraz myślę że to co wiąże i daje moc klejowi, jak już zaczęło wiązać w naczyniu do rozrabiania, to po dolaniu wody i rozmieszaniu stacilo swoje właściwości.

Całkiem możliwe. Popraw gęstym, zraszaj co jakoś czas i czekaj aż przestanie wchłaniać wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co było pyłem, pędzelkiem usunąłem, teraz rozrabiałem trochę tęższą miksturę, ale wylewała mi się z naczynia, ważne żeby małe porcje robić i w dosłownie w minute max 2 rozprowadzić. Przed obiadem tak zrobiłem, teraz po ok 2 godzinach jest twarde tło i wyschnięte. Zostawiłem mamie na ganku i ma mi podlewać jak wyschnie ze dwa dni. 

WAŻNA UWAGA KLEJ CX5 NAPRAWDĘ WIĄŻE W 5 MINUT, warto kilka razy rozrobić małą porcję, niż raz większą i ją zmarnować 😀. W sumie do tej pory zużyłem ok 1,5kg kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.